Klien zastąpi Heidfelda w BMW Sauber od 2010 roku?

Jak spekulują austriackie media od przyszłego roku dojdzie do zmiany za kierownicą jednego z bolidów BMW Sauber. Nicka Heidfelda miałby zastąpić dotychczasowy kierowca testowy zespołu - Christian Klien.
To już nie pierwsza plotka mówiąca, że w przyszłym sezonie Heidfeld opuści BMW Sauber. Wcześniej spekulowano, że Niemca zastąpi jego rodak - Nico Rosberg, któremu kończy się kontrakt z Williamsem.

Klien jest od dwóch lat kierowcą testowym BMW Sauber. W latach 2004-2006 startował w wyścigach Formuły 1 w zespołach Jordana i Red Bulla. W 48 wyścigach wywalczył 14 punktów.

Zdaniem portalu Motorsport-Magazin.com Klien za kierownicą bolidu BMW Sauber to raczej pobożne życzenie austriackich mediów. Rozgłos jest potrzebny Klienowi podobnie jak innym byłym kierowcom F1 takim jak Liuzzi czy de la Rosa po to, by móc negocjować nowe umowy. Zdaniem portalu o wiele wyżej stoją akcje Nico Rosberga.

Zespół BMW Sauber tradycyjnie nie komentuje doniesień prasowych. Szef zespołu dr Mario Theissen mówi, że decyzje dotyczące kierowców zostaną podjęte i ogłoszone po zakończeniu obecnego sezonu. Mówi się jednak, że Heidfeld najprawdopodobniej opuści zespół - wśród potencjalnych przyszłych pracodawców wymienia się Brawn GP i Williamsa.

BMW pracuje nad dwoma bolidami - czytaj tutaj »