Transfery. Trener Manchesteru City pewny podpisania Terry'ego

Mark Hughes, trener Manchesteru City jest pewny, że już wkrótce do jego zespołu dołączy kapitan Chelsea John Terry. Skusić ma go nowe wyzwanie, jakim ma być gra dla City.
Hughes mówił, że Terry to niesamowity piłkarz i fantastyczna osoba. Trener City tłumaczył dziennikarzom, że klub złożył ofertę kapitanowi Chelsea, bo słyszał, że zawodnik chce zmienić otoczenie.

Hughes uważa, że są zawodnicy, którzy nigdy swoich klubów by nie opuścili (wymienił Stevena Gerrarda i Leo Messiego), ale Johna Terry'ego do tej kategorii nie zaliczył.

- Uważamy, że możemy zaoferować Johnowi zupełnie nowe wyzwanie. Spędził w Chelsea już wiele lat i wiem z własnego doświadczenia, że jeśli jesteś w jednym klubie przez wiele lat, to dochodzisz do momentu, w którym potrzebujesz nowych wyzwań i nowej scenerii - mówił Hughes.

- Tu nie chodzi o pieniądze, ale właśnie o wyzwanie - uważa trener City. Choć i pieniądze są kuszące. Terry, gdyby przeszedł do klubu z Manchesteru stałby się najlepiej opłacanym zawodnikiem w Premier League - tygodniowo zarabiałby 200 tysięcy funtów.

Mający nieograniczone zasoby finansowe właściciele Manchesteru City wydali już tego lata 54 mln funtów. Do klubu ściągnęli już Carlosa Tevez, Roque Santa Cruza i Garetha Barry'ego. Ponoć blisko jest też Emmanuel Adebayor, który ma przejść z Arsenalu za 25 mln funtów.

Więcej o transferach w Europie - czytaj tutaj »