W sobotę mityng Polish Athletic Tour

Polska sztafeta 4x200 m zamierza pobić rekord świata
W zawodach wystąpi czołówka polskich lekkoatletów przygotowujących się do halowych mistrzostw Europy w Wiedniu. Próba poprawienia starego rekordu w dość nietypowej sztafecie będzie jedną z atrakcji tego mityngu. Podejmą ją trzy zespoły. W dwóch składach wystartują czołowi czterystumetrowcy, w trzeciej sztafecie - najlepsi polscy sprinterzy.

Rekord świata wynosi 1.22,11 i został ustanowiony 3 marca 1991 r. w Glasgow. Należy do sławnych Brytyjczyków: Linforda Christie'ego, Darrena Braithwaite'a, Ade Maffe'a i Johna Regisa.

Spalski mityng będzie dobrą okazją sprawdzenia formy przed najważniejszą imprezą zimowego sezonu. Szczególnie atrakcyjnie, wśród 17 konkurencji, zapowiada się też bieg indywidualny na 400 m, w którym oprócz Roberta Maćkowiaka, Piotra Rysiukiewicza, Marka Plawgi (rekordzisty Polski na 400 m ppł.) wystąpi też Duńczyk Christian Birk (46,24). Na krótszych dystansach pobiegną m.in. Marcin Jędrusiński, który w Stuttgartcie pokonał 200 m w czasie 20,98 s, Marcin Krzywański, Ryszard Pilarczyk, Piotr Balcerzak i Marcin Nowak.