Jerzy Matlak: Zespół lekko sanatoryjny

A miało być tak pięknie... Tymczasem polską kadrę seniorek w przeddzień kwalifikacji do MŚ znowu nękają kontuzje. - Takiego problemu nie miał chyba nikt przede mne - ze smutkiem komentuje Jerzy Matlak w rozmowie z Reprentacja.net.
Reprezentacja.net: Co dolega Agacie Sawickiej?

Jerzy Matlak: - Wczorajszy rezonans wykazał, że ma naciągnięte, tudzież skręcone kolano. Nie jest to raczej jakaś długotrwała kontuzja. Dziś zbiera się kilku lekarzy do konsultacji tych wyników i powiedzą nam, co dalej z tym robić. Na wszelki wypadek w trybie awaryjnym została wezwana Paulina Maj z kadry B i dziś już rozpoczyna z nami treningi. Agata póki co nie trenuje, bo noga ją boli i nie może jej wyprostować, więc nie będzie nic robić na siłę.

Jak w tej chwili wygląda sytuacja z Katarzyną Skowrońską?

- Ma stan zapalny Achillesa, czuje ból, a nikt nie wie dlaczego. Teraz całą sytuacją zainteresował się jej klub z Pesaro i Kasia pojechała na konsultacje do Włoch, bo tutaj lekarze nie bardzo wiedzieli, co z nią dalej robić. Powroty są jak widać trudne. Tymczasem ja liczyłem, że Kaśka już będzie z nami i między innymi dlatego pozgłaszałem ją w składzie do różnych turniejów. Najgorsze jest to, że nie ma Kasi i w zasadzie nie ma jej kto zastąpić. Następna w kolejce jest Bamber, ale ona potrzebuje jeszcze dwóch - trzech tygodni minimum, żeby móc wejść na boisko z jakimś pozytywnym skutkiem.

Kto zatem będzie pełnił rolę zmienniczki Joanny Kaczor? Któraś z przyjmujących?

- Na razie każda z nich, czyli naszych przyjmujących, może wejść i zastąpić Asię Kaczor gdyby coś się jej, odpukać, niedobrego działo. Aśka też nie może sama ciągnąć na tej pozycji przez ileś miesięcy. Czekam już na moment kiedy Natalia Bamber zacznie ją uzupełniać. Mam nadzieję, że jeśli wszystko dobrze się ułoży, będzie to już wkrótce. Jeśli nie wróci Bamber, to będzie problem, bo miałem trzy zawodniczki zgłoszone na tej pozycji do turnieju w Rzeszowie i do WGP, a została nam jedna.

Więcej w serwisie <a href=" http://www.reprezentacja.net/siatkowka/aktualnosci/21617"> Reprezenacja.net</a>