Ze Carlos ustanowił nowy rekord Brazylii. Czerwona kartka w 15 sekund

Napastnik finalistów Copa Libertadores, Ze Carlos z Cruzeiro, ustalił nowy rekord Brazylii, dostając czerwoną kartkę w 15 sekundzie niedzielnego meczu z Atletico Mineiro

Zobacz to na Zczuba.tv! ?

Atletico wygrało 3:0. Cruzeiro wystawiło na derby Belo Horizonte skład niemal całkowicie rezerwowy. Podstawowi zawodnicy odpoczywali przed środowym meczem rewanżowym finału Copa Libertadores z argentyńskim Estudiantes.

Atletico dzięki tym trzem punktom zostało liderem ligi brazylijskiej. Zespół ma 21 pkt po 10 spotkaniach. Drugi jest Internacional, który przegrał na wyjeździe z Atletico Paranaense 2:3 i ma punkt mniej.

- Pośliznąłem się, chciałem dopaść do piłki, odwróciłem się i moje ramię uderzyło Renana w twarz - tłumaczył się potem Ze Carlos. - Powiedziałem nawet "przepraszam", ale i tak zostałem wyrzucony z boiska. A to nie było specjalnie - mówił zmartwiony zawodnik.

Atletico zdobyło dwie bramki w ostatnich czterech minutach pierwszej połowy. Gole strzelali Junior i Alessandro. Dwie minuty przed końcem meczu wynik ustalił Eder Luis, lobując Andreya, który opuścił swój posterunek na linii bramkowej.

Cruzeiro zajmuje 18 miejsce w tabeli.

Na trzecim miejscu znajduje się Palmeiras, w którym obowiązki trenera pełni Jorginho. Klub wciąż nie znalazł następcy dla Vanderleia Luxemburgo. Zespół pokonał u siebie Nautico 4:1 i ma 19 pkt.

Zawodnicy i kibice chcieliby, żeby Jorginho, pod którego wodzą Palmeiras zdobyło siedem punktów w trzech meczach, został trenerem na stałe.

Mistrzowie Brazylii, Sao Paulo, zajmują 12 miejsce z 11 pkt. Zremisowali w ostatniej kolejce z Flamengo 2:2, grając przez 45 min. bez obrońcy Renato Silvy, który opuścił boisko za drugą żółtą kartkę.

Leandro uciekł z Fluminense przez pogróżki ?