Były kapitan rezerw Bordeaux chce grać w Zagłębiu

Kevin Tunami - wychowanek francuskiego Girondis Bordeaux dołączył do piłkarzy Zagłębia Lubin trenujących w niemieckim Barsinghausen. 22-letni defensywny pomocnik jest bardzo szybki i silnie fizycznie przez co często porównuje się go do Patricka Vieiry.
Tunami, który jeszcze w 2007 roku był kapitanem drugiego zespołu mistrzów Francji, ma na zgrupowaniu przekonać trenera Andrzeja Lesiaka do siebie. - Słyszeliśmy wiele dobrego na temat Kevina i mamy teraz okazję by zweryfikować te informacje. Co ważne, to piłkarz z kartą w ręku, który deklaruje chęć gry w barwach Zagłębia - mówi dyrektor sportowy Jakub Jarosz.

Pomocnik w wieku 14 lat trafił do szkółki Bordeaux, a następnie wypożyczony został do AS Beauvias. Po powrocie, dzięki dobrym występom przebił się nawet do pierwszej drużyny grającej w Ligue 1. Tam jednak nie miał większych szans na grę, gdyż w środkowej linii występowali tacy piłkarze jak Johan Micoud, Fernando Menegazzo, czy Alejandro Alonso.

Tunami przeniósł się więc do angielskiego Luton, występującemu w angielskiej League Two, czyli czwartej klasie rozgrywkowej. Obecnie stara się o angaż w beniaminku polskiej Ekstraklasy

Juniorzy Zagłębia mistrzami Polski - czytaj tutaj »