Urlep będzie trenerem Turowa

Andrej Urlep, który w poprzednim sezonie prowadził Bank BPS Basket Kwidzyn, będzie trenerem PGE Turowa Zgorzelec - dowiedział się Sport.pl.
Słoweniec zastąpi na stanowisku pierwszego trenera Pawła Turkiewicza, który w połowie poprzednich rozgrywek przejął zespół po rodaku Urlepa - Saso Filipovskim. Turkiewicz doprowadził Turów do finału PLK, w którym przegrał 1:4 z Asseco Prokomem Sopot. Teraz będzie asystentem Urlepa - tak, jak kilka lat temu w Śląsku Wrocław oraz reprezentacji Polski.

Urlep pracę w Polsce rozpoczął w 1997 r. W debiutanckim sezonie ze Śląskiem zdobył mistrzostwo, a potem powtórzył to jeszcze trzykrotnie, zanim przeniósł się do Anwilu Włocławek, gdzie zdobył złoto w 2003 r.

W 2006 r. Urlep zdobył ze Śląskiem brązowy medal, ale kolejny sezon rozpoczął słabo i został zwolniony. Do PLK wrócił w połowie poprzednich rozgrywek - do Basketu. Zespół z Kwidzyna zaczął grać świetnie, ale ostatecznie nie awansował do play-off.

W Zgorzelcu Urlep ma mieć do dyspozycji zawodników, z którymi współpracował w Śląsku - Turów prowadzi zaawansowane negocjacje z Adamem Wójcikiem, Robertem Skibniewskim i Kamilem Chanasem. Z wicemistrzami Polski rozmawia także Paweł Kikowski.

Sezon PLK rusza na początku października.