Sport.pl

Piątek w wiosce - co słychać u Polaków?

W Salt Lake City panuje bardzo ładna pogoda, jest bezchmurnie i bezwietrznie, a temperatura wynosi minus 8 stopni - powiedział "Gazecie" w piątek późnym wieczorem (popołudnie w USA) rzecznik prasowy polskiej ekipy Ryszard Starzyński.
Polscy biatloniści nastawili się głównie na trening strzelecki. Razem z nimi trenuje Anna Stera, jedyna polska biatlonistka w ekipie. Wolała ich towarzystwo od rywalek ze Słowacji.

Dorota i Mariusz Siudek oraz Sylwia Nowak i Sebastian Kolasiński przeprowadzili dwa półtoragodzinne treningi. Podczas jednego z nich telewizja NBC kręciła "migawkę" o Mariuszu, który jest chorążym polskiej ekipy.

Polscy łyżwiarze szybcy przygotowują się w Calgary. Wszyscy oprócz Pawła Abratkiewicza, który trenuje z grupą Rosjan i Holendrów. - Dlaczego? Bo tak woli. Ma własny plan przygotowań - odpowiada Starzyński.

W niedzielę oficjalne powitanie polskiej ekipy w wiosce olimpijskiej. Ok. godz. 14 czasu lokalnego (22 w Polsce) wciągnięcie flagi na maszt, a następnie spotkanie z miejscową Polonią - najpierw uroczysta msza, potem kawa i ciastka.