WTA Bastad: Domachowska odpadła w pierwszej rundzie

Marta Domachowska uległa Argentynce Giseli Dulko 4:6, 0:6 w pierwszej rundzie turnieju WTA w szwedzkim Baastad (pula nagród 220 tys. dol.).

Pierwszy set był wyrównany. Polka dwukrotnie przełamała serwis Dulko, ale rywalce sztuka ta udała się trzy razy. Przy stanie 5:4 dla Argentynki Domachowska miała dwukrotnie szansę na wyrównanie stanu seta, ale ostatecznie przegrała gema i w rezultacie całą pierwszą partię.

W drugim secie na korcie istniała już tylko Dulko, która nie oddała Polce ani jednego gema. Domachowska katastrofalnie serwowała. W drugim secie miała 42% skuteczności pierwszego podania i zaledwie 38% punktów zdobytych po pierwszym serwisie.

Popołudniu swój mecz w pierwszej rundzie zagra Urszula Radwańska, której rywalką będzie rozstawioną z numerem ósmym Czeszka Iveta Benesova.

W Bastad zobaczymy też cztery Polki w turnieju deblowym. Olga Brózda i Magdalena Kiszczyńska zmierzą się z Francuzką Yulią Fedossovą i Serbką Teodorą Mircic, Domachowska i Włoszka Natalie Grandin trafiły na Szwedki Michaelę Johansson i Sandrę Romę, a Radwańska i Finka Emma Laine zagrają przeciwko Hiszpankom Nurii Llagosterze-Vives i Marii-Jose Martinez-Sanchez rozstawionym z jedynką.

W rankingu ATP Federer znów przed Nadalem ?