Brytyjskie gazety po finale Wimbledonu: Federer tenisistą wszechczasów

Obwołanie Rogera Federera najlepszym zawodnikiem w historii tenisa jest statystycznie i moralnie konieczne - uważa komentator Guardiana.
Poniedziałkowe Brytyjskie gazety zdają się już nie pamiętać o półfinałowej porażce Andy Murray'a. Federer pokonując Andy'ego Roddicka zanotował na swoim koncie 15 wielkoszlemowy triumf, pokonując dotychczasowy rekord należący do Pete'a Samprasa.

Niesamowity finał, wygrany przez Szwajcara 5:7, 7:6, 7:6, 3:6, 16:14 zgodnie jest określany jako epicki. "Czegóż więcej można było oczekiwać od tego finału?" - pyta retorycznie The Times. "Rekordy łamane seriami, spotkanie legend, niesamowity spektakl pełen walki, subtelności i wzajemnego szacunku. Wspaniałe słoneczne popołudnie, niezakłócone przez deszcz." - zachwyca się dziennik.

Brytyjskie gazety doceniają także klasę Roddicka. "Co za mecz! Co za rywal! Co za mistrz!" - zachwyca się The Sun. "Yo był szczyt formy Roddicka w tym sezonie a być może w całej karierze. Federer pomimo to znalazł siły i sposób by go pokonać i to czyni z niego więcej niż mistrza" - komentuje Daily Mail.

Więcej o triumfie Federera - czytaj tutaj »