Sukcesy młodych pomorskich pływaków

10 medali zdobyli pływacy pomorskich klubów podczas mistrzostw Polski juniorów 16-letnich. Na podium stawali także juniorzy 15-letni oraz młodzicy
W mistrzostwach Polski juniorów 16-letnich, które odbyły się w Dębicy, cały dorobek medalowy to zasługa zawodników dwóch klubów: Soleksu Lębork i AZS AWFiS Gdańsk. Prawdziwą gwiazdą pomorskiej ekipy były pływaczka Soleksu Magdalena Baranowska, która w sumie zdobyła cztery medale. Trzy indywidualnie: dwa złote (na 50 i 100 m stylem dowolnym) i jeden srebrny (na 50 st. motylkowym) wraz z koleżankami klubowymi Agatą Panek, Agnieszką Małecką i Aleksandrą Pelowską w sztafecie 4x100 st. zmiennym. Pozostałe medale zdobyli zawodnicy AZS AWFiS. Trzykrotnie na drugim stopniu podium stawała żabkarka Wiktoria Bieńkowska: na 50, 100 i 200 m. Dwa medale padły łupem grzbiecisty Miłosza Płonowskiego - srebrny na 50 m oraz brązowy na 100 m. Ponadto brąz wywalczyła sztafeta 4x100 m st. zmiennym. Oprócz medali pomorscy pływacy 20 razy meldowali się w finałach "A". W nagrodę za dobre wyniki Baranowska i Bieńkowska będą reprezentować Polskę na mistrzostwach Europy juniorów w Pradze.

Na mistrzostwach Polski juniorów 15-letnich (Oświęcim) brązowy medal na 100 m st. motylkowym wywalczyła Pamela Rybicka, natomiast na mistrzostwach Polski młodzików (Ostrowiec Św.) trzy złote medale zdobyła Kaja Bukowska (Skalar Słupsk) - na 100 m st. zmiennym oraz na 100 i 200 m st. klasycznym.