Mamy dream team w Raciborzu

To jedyny piłkarski klub w regionie, który ściąga najgłośniejsze ligowe nazwiska. Unia Racibórz właśnie pozyskała najlepszą napastniczkę w kraju. W podstawowym składzie mistrzyń Polski mogą zagrać same reprezentantki!
Anna Żelazko, która jest studentką czwartego roku Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, to największy transfer w historii Unii. Zawodniczka jest najskuteczniejsza w kobiecej ekstralidze i reprezentacji. - Anię pozyskaliśmy z AZS AWF Wrocław za darmo, bo skończył jej się kontrakt z klubem. Ale z nami zacznie trenować dopiero w połowie lipca, bo z akademicką reprezentacją Polski wyjechała właśnie na uniwersjadę do Belgradu - mówi Remigiusz Trawiński, trener i prezes Unii. Żelazko, wychowanka Mazura Karczew, razem z Patrycją Wiśniewską i Martą Stobbą powinny tworzyć najlepszy atak w ekstralidze.

Żelazko będzie 10. reprezentantką w zespole z Raciborza. Na towarzyskie spotkanie - 8 sierpnia z Holandią - trener reprezentacji Robert Góralczyk powołał z Unii również bramkarkę Darię Antończyk, byłą wicemistrzynię Polski w boksie oraz zawodniczki z pola: Hannę Konsek, Darię Kasperską, Agnieszkę Karcz, Agnieszkę Winczo, Annę Sznyrowską oraz Patrycję Wiśniewską. W sferze zainteresowań Góralczyka pozostają jeszcze kolejne raciborzanki: Stobba, etatowa napastniczka kadry, która przechodzi rehabilitację po kontuzji, oraz inna reprezentantka, obrończyni Paulina Rytwińska, będąca jednak ostatnio w słabszej formie.

Ostatnio w reprezentacji tyle zawodniczek miały Czarne Sosnowiec, jedenastokrotne mistrzynie Polski, najbardziej utytułowana drużyna w historii polskiego futbolu kobiecego.

Unia może mieć jeszcze więcej reprezentantek. Z zespołem trenuje 21-letnia utalentowana obrończyni Marlena Hajduk, która wcześniej grała w Golu Częstochowa. - W Golu miała status amatorki, więc będzie nas kosztować nie więcej niż 3 tys. zł - zdradza Trawiński. W Unii chce grać również reprezentacyjna skrzydłowa Natalia Chudzik z Medyka Konin, która sama się zgłosiła do klubu i obiecała załatwić wszystkie formalności związane z przejściem. Gdy Chudzik trafi do Raciborza, podstawowa jedenastka zespołu będzie złożona z samych reprezentantek!

Piłkarki garną się do Unii, bo to obecnie najlepiej zorganizowany klub w kobiecej ekstralidze. Trawiński jest nie tylko trenerem i prezesem Unii, ale także jej sponsorem. Były zawodnik trzecioligowego klubu z Ożarowa jest właścicielem dobrze prosperującej firmy brukarskiej i dzięki temu zawodniczki mają profesjonalne kontrakty. - Pomimo takiego składu, nie jesteśmy pewni kolejnego mistrzostwa. Naszym najgroźniejszym konkurentem będzie ponownie AZS AWF Wrocław - zastrzega Trawiński.