Duet Unibaksu pojedzie w finale IMP. Ząbik też

Adrian Miedziński i Wiesław Jaguś awansowali do finału indywidualnych mistrzostw Polski seniorów. Do turnieju w Toruniu nie zdołał przebić się Robert Kościecha, który w półfinale w Opolu był ostatni.

W półfinale w Rawiczu bardzo dobrze spisał się Miedziński, który zajął trzecie miejsce. Jedynie początek zawodów w wykonaniu żużlowca Unibaksu nie był najlepszy - po dwóch startach torunianin miał na swoim koncie tylko trzy punkty. Później Miedziński był już bezbłędny i wygrał trzy kolejne biegi.

W zawodach triumfował Piotr Protasiewicz, który wyprzedził Krzysztofa Kasprzaka. Problemy z awansem do czołowej ósemki miał za to najlepszy od lat polski żużlowiec Tomasz Gollob. Lider Caelum Stali Gorzów, wygrywając ostatni bieg, zapewnił sobie jazdę w finale.

W Opolu niespodziewanie zwyciężył Adrian Gomólski, który zdobył komplet punktów. Zawodnik jeżdżący na co dzień w I-ligowym KM Lazur Ostrów był poza zasięgiem wszystkich rywali. Bardzo dobrze spisał się jego kolega klubowy Karol Ząbik. Wypożyczony do Ostrowa z Torunia zawodnik zdobył 10 "oczek" i też wystąpi w finałowych zawodach. Pewny awans wywalczył Jaguś. Kapitan Unibaksu dwukrotnie był pierwszy, dwa razy drugi, a raz linię mety minął jako ostatni. - Miejsce w półfinale nie jest najważniejsze. Przyjechałem do Opola po awans i to mi się udało - powiedział Jaguś. Bardzo słabo za to zaprezentował się drugi z toruńskich żużlowców Kościecha, który zdobył tylko dwa punkty. Jednak największą sensacją zawodów w Opolu było dopiero 14. miejsce Jarosława Hampela.

Finał indywidualnych mistrzostw Polski seniorów odbędzie się 25 lipca na toruńskiej Motoarenie.

Wyniki półfinałów

Rawicz

1. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra) 13 (3, 3, 1, 3, 3), 2. Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno) 13 (2, 3, 3, 3, 2), 3. Adrian Miedziński (Unibax Toruń) 12 (1, 2, 3, 3, 3), 4. Krzysztof Jabłoński (Start Gniezno) 11 (3, 0, 2, 3, 3), 5. Daniel Jeleniewski (Atlas Wrocław) 11 (3, 2, 3, 2, 1), 6. Tomasz Gollob (Caelum Stal Gorzów) 10 (1, 1, 3, 2, 3), 7. Damian Baliński (Unia Leszno) 9 (2, 3, 1, 2, 1), 8. Piotr Świderski (Unia Tarnów) 7 (1, 3, 1, w, 2), rez. Sławomir Musielak (Unia Leszno) 6+3 (2, 2, 0, 0, 2),