SPORT W SKRÓCIE

PŁYWANIE. Przybysławska show

Trzy złote medale zdobyła Aleksandra Przybysławska podczas mistrzostw Polski młodzików rozegranych w Zamościu. Radomianka, która była główną faworytką konkurencji, w których startowała, nie zawiodła oczekiwań i w trzech startach zdobyła trzy złote medale. Młodziczka radomskiego Wodnika triumfowała na dystansach 50 metrów stylem motylkowym oraz 100 i 200 metrów stylem dowolnym. - Wyniki, jakie uzyskała, są bardzo zbliżone do rekordów Polski. Myślę, że ten rok będzie dla Oli przełomowy. Moim zdaniem rekordy kraju sa tylko kwestią czasu - mówił Krzysztof Krzysztoszek, trener Wodnika. W MP, które odbyły się w Zamościu, startowały także dwie inne reprezentantki Wodnika. Małgorzata Gębczyk była druga na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, a brązowy medal na 50 metrów stylem motylkowym wywalczyła Paulina Nogaj.

Skrzatki z medalem

TENIS

Brązowy medal mistrzostw Polski zdobył w Szczecinie debel Aleksandra Buczyńska i Patrycja Polańska.

Zawodniczki RKT Return w pierwszej rundzie wygrały 6:2, 4:6, 10:4 z parą ŁKS-u Łódź Angeliką Łukasik/Chantal Wieszczycką. W drugiej rundzie radomianki miały łatwiejszą przeprawę, bowiem w dwóch setach ograły debel ze stolicy Agatę Światek (Warszawianka)/Marcjannę Owczarwek (Legia). Półfinałowe spotkanie radomianek z Mają Pindelską i Alicją Sierzutowską (Arka Gdynia) było emocjonujące. Pierwszego seta 6:4 wygrały zawodniczki RKT. Niestety, druga partia zakończyła się ich porażką 5:7. O awansie do finału decydował tie-break. Niestety, 10:3 wygrały zawodniczki z Pomorza i to one zagrały w meczu finałowym. Poza grą podwójną Buczyńska i Polańska wystąpiły także w grach indywidualnych. Obie udział w MP zakończyły na ćwierćfinałach.