Sport.pl

Z Unią dwa dni wcześniej

Nie w niedzielę 12 lipca, a w piątek 10 lipca odbędzie się zaległy mecz szóstej kolejki I ligi żużla, w którym Marma Hadykówka Rzeszów zmierzy się z Unią Tarnów.
Derbowy pojedynek już dwukrotnie był przekładany. Pierwotnie miał się odbyć 31 maja, ale wtedy na przeszkodzie stanęły opady deszczu. Podobnie było w dniu powtórki, którą zaplanowano na 19 czerwca. Wtedy odbył się tylko jeden wyścig, w którym groźny upadek zanotowali Tadeusz Kostro z Unii i Dawid Lampart z Marmy. Po tym zdarzeniu sędzia Artur Kuśmierz z Częstochowy zdecydował przerwać zawody.

Działacze obu zespołów ustalili, że kolejny raz Unia do Rzeszowa zawita 12 lipca. Jednak we wtorek trener reprezentacji Polski Marek Cieślak powołał kadrę na Drużynowy Puchar Świata. Znalazł się w niej Sebastian Ułamek z Unii, co spowodowało, że termin zaległego meczu derbowego kolejny raz musiał ulec zmianie. - Polacy w poniedziałek 13 lipca będą walczyć w angielskim Peterborough o awans do finału DPŚ. Dzień wcześniej zaplanowano oficjalny trening, co wykluczałoby start Ułamka w meczu w Rzeszowie. Dlatego też przełożyliśmy pojedynek z Unią na piątek 10 lipca. Rozpocznie się on o godz. 19 - informuje Jacek Ziółkowski, kierownik rzeszowskiej drużyny.