AWF nagrodziła swoje gwiazdy

Najlepsi studenci Akademii Wychowania Fizycznego odebrali wczoraj nagrody za wyniki sportowe. Po 500 zł dla sportowców indywidualnych i 5 tys. dla drużyny.


- Jesteście dla nas ważni - mówił prof. Jerzy Smorawiński, rektor poznańskiej AWF, wręczając nagrody pieniężne i listy gratulacyjne. Sala zapełniła się młodymi, ale już utytułowanymi zawodnikami. Pojawiły się m.in. najlepsza polska młociarka Anita Włodarczyk oraz kajakarka Małgorzata Chojnacka, która jeszcze dzień wcześniej wywalczyła brązowy medal podczas ME w Brandenburgu.

Jak udaje im się łączyć naukę ze sportem? - Jeśli się czegoś bardzo chce, zawsze można to osiągnąć - mówi Natalia Bocian, potrójna mistrzyni świata w fitness, a na co dzień studentka AWF. Młodzi sportowcy podkreślają, że regulamin studiów pozwala najlepszym na indywidualną organizację nauki.

Nagrody otrzymali: Małgorzata Chojnacka (kajakarstwo), Anita Włodarczyk (lekkoatletyka), Julia Michalska i Magdalena Fularczyk (wioślarstwo), Wojciech Igielski (kajakarstwo), Natalia Bocian (fitness sportowy), Ilona Zielińska i Iga Klinowska (siatkówka plażowa), Magdalena Piątek i Sylwia Kalet (wioślarstwo) oraz drużyna hokeja na trawie AZS AWF Poznań.