SPORT W SKRÓCIE

Zmitrowicz rezygnuje
SIATKÓWKA

Dotychczasowy szkoleniowiec drugoligowego Armatu Kozienice Marcin Zmitrowicz postanowił zrezygnować z funkcji trenera zespołu. Powodem decyzji sa sprawy osobiste. Potwierdzam tę informacje. Już w zeszłym roku nosiłem się z zamiarem rezygnacji. Po prostu mam sporo obowiązków i na rzetelne prowadzenie zespołu w drugiej lidze brakuje mi czasu - powiedział "Gazecie" były już trener kozieniczan. Trudno powiedzieć kto zastąpi Zmitrowicza. Nieoficjalnie wiadomo, że do prowadzenia zespołu szykowany jest Marek Grzelczak - grający zawodnik Armatu. Jednak wszystkie sprawy kadrowe powinny się wyjaśnić po powrocie z urlopu prezesa klubu Tomasza Jagiełły.

LEKKOATLETYKA

Trzecia w Krakowie

Biegaczka Olimpu Kozienice Danuta Woszczek zajęła trzecią lokatę w mityngu 100 - lecia Akademickiego Związku Sportowego. Kozieniczanka startowała w biegu na 3000. metrów z przeszkodami, uzyskując czas 10:55,60. Pod Wawelem zaprezentowała się także reprezentacja RLTL ZTE Radom. W biegach na dystansach 100 i 200. metrów Monika Szczęsna zajmowała odpowiednio piąte i czwarte miejsce. Obok Szczęsnej na sprinterskich dystansach rywalizowali jej klubowi koledzy: Adam Witkowski i Michał Treliński. Obaj radomianie uzyskali zadowalające rezultaty, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce.

LEKKOATLETYKA

Kulomiot poza kadrą

Tymczasem złe wieści dla młodego kulomiota RLTL ZTE Radom Dominika Witczaka nadeszły z siedziby Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Oto w ogłoszonej kadrze Polski kadetów na mistrzostwa Świata w tej kategorii wiekowej zabrakło miejsca dla radomskiego zawodnika. Szkoda, bo niedawno Witczak wypełnił minimum na te zawody, pchając pięciokilogramową kulę na odległość 19,8 metra. Jednak PZLA postanowił wysłać na zawody do Włoch dwóch innych lekkoatletów, którzy legitymują się nieco lepszymi rekordami życiowymi od podopiecznego Marcina Waśniewskiego.

SIATKÓWKA PLAŻOWA

O awans do finału

W piątek (3. lipca) odbędzie się w Lublinie półfinałowy turniej w ramach mistrzostw Polski kadetów w popularnej plażówce. W gronie 16. duetów znalazły się dwie drużyny Radomskiego Centrum Siatkarskiego Czarni. O promocję do turnieju mającego rangę finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży powalczą: Michał Bucki/Dominik Wanat oraz Krzysztof Michalski/Paweł Filipowicz. - Aby znaleźć się w gronie zespołów walczących o medale mistrzostw kraju trzeba w Lublinie zająć jedno z czterech czołowych miejsc. Mam nadzieję, że nasze ekipy zdołają awansować do imprezy, która niebawem odbędzie się w Chrzanowie koło Krakowa - powiedział "Gazecie" trener radomian Andrzej Sitkowski.