Syn Romana Koseckiego już strzela dla Legii

Kuba Kosecki strzelił pierwszego gola dla Legii w nowym sezonie. W pierwszym sparingu Legii z Beskidem Andrychów wpisał się na listę strzelców już w 23. minucie. Legia wygrała aż 11:0.

Legia wyszła na to spotkanie w bardzo rezerwowym składzie. Do Andrychowa, gdzie miejscowy Beskid obchodzi 90-lecie, nie pojechali piłkarze, którzy do poniedziałku odpoczywają na wakacjach (Jan Mucha, Roger Guerreiro, Marcin Komorowski, Jakub Rzeźniczak, Maciej Rybus i Ariel Borysiuk), a także ci, którzy narzekają na urazy (Pancze Kumbev, Tomasz Jarzębowski, Takesure Chinyama).

Trener Jan Urban dał szansę występu kilku piłkarzom Młodej Legii, którzy od kilku dni trenują z zespołem. W ataku mecz rozpoczęli Jakub Kosecki i Maciej Górski, a w skłądzie był też Adam Banasiak. Ten pierwszy w 23. minucie wykorzystał podanie tego drugiego i pokonał bramkarza Beskidu. Do przerwy Legia prowadzi 3:0 (bramki strzelili jeszcze w 28. minucie Grzelak z rzutu karnego po faulu na Górskim i Smoliński w 37. minucie z rzutu wolnego. Mecz toczy się w przyjaznej atmosferze. W 43. minucie na boisku pojawił się 13-letni piłkarz Beskidu Józef Mizera.

Po przerwie na murawę wybiegło dziesięciu nowych legionistów, w tym ci, którzy zwykle grają w pierwszym składzie. Legia zdobyła osiem kolejnych goli. Trzy były autorstwa Adriana Paluchowskiego, a dwa - Sebastiana Szałachowskiego.

Jakub Kosecki ma 18 lat. Jest synem Byłego napastnika reprezentacji Polski, Legii Warszawa, tureckiego Galatasaray, Osasuny Pampeluna, Atletico Madryt, FC Nantes, Montpellier i Chicago Fire Romana Koseckiego. W piłkę zaczął grać w szkółce FC Nantes. Następnie trenował w założonej przez ojca Kosie Konstancin. Od zeszłego roku jest piłkarzem Młodej Legii. W poprzednim sezonie zagrał w niej 16 meczów i strzelił 4 gole.

Beskid - Legia 0:11 (0:3): Kosecki (23.), Grzelak (29.k), Smoliński (37.), Paluchowski (49., 67., 86.), Astiz (51.), Radović (70.), Ostrowski (76.), Szałachowski (79., 89.) .

Beskid Andrychów: Kamil Syty - Tomasz Kaczmarczyk, Roland Walczak, Arkadiusz Kukuła, Jakub Adamus - Mirosław Kmieć, Mariusz Sobala, Grzegorz Derek, Jarosław Luty - Dariusz Chowaniec, Dariusz Fryś.

Legia: Machynowskyj (46. Skaba) - Szala (46. Choto), Koziara (46. Astiz), Jędrzejczyk, Banasiak (46. Kiełbowicz) - Kamil Majkowski (46. Radović), Smoliński (46. Iwański), Grzelak (46. Giza), Ekwueme (46. Ostrowski) - Kosecki (46. Szałachowski), Górski (46. Paluchowski)

Legia kupi jeśli sprzeda, a ofert nie ma - czytaj tutaj ?