Panathinaikos kupił Djibrila Cisse za rekordowe pieniądze

Francuz dziś podpisał czteroletni kontrakt z ateńskim klubem. Były piłkarz Liverpoolu i Olympique Marsylia kosztował 8 mln euro.
Francuz wczoraj przyleciał na ateńskie lotnisko razem z rodziną samolotem należącym do prezesa klubu Nikolasa Paterasa. Witało go ok. 3000 kibiców. - Nigdy czegoś takiego nie widziałem - powiedział po przylocie. Następnie przeszedł rutynowe badania.

28 -letni piłkarz będzie grał w Atenach przez najbliższe cztery lata. Według greckiej prasy to największy transfer w historii greckiej ligi. Choć szczegółów kontraktu nie ujawniono wiadomo, że Francuz ma zarabiać 2,5 mln euro za sezon, a łącznie z premiami Panathinaikos wyda na niego blisko 20 mln euro.

Do niedawna piłkarzem Panathinaikosu był Jakub Wawrzyniak, ale w czwartek ateński klub nie zdecydował się zapłacić Legii drugiej raty transferu za piłkarza (ok. 750 tys. - 1 mln euro). Wawrzyniak został zawieszony przez grecką federację za używanie bez konsultacji z lekarzem środków odchudzających zawierających zakazane substancje.

Cisse zagrał 37 meczów w reprezentacji Francji i strzelił 9 goli. Karierę zaczynał w Auxerre skąd przeniósł się do Liverpoolu. Następnie grał w Olympique Marsylia, a ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Sunderlandzie, gdzie w 35 meczach strzelił 10 goli.

Bayern chce zatrzymać Ribery'ego podwyżką - czytaj tutaj »