Młodzi piłkarze już odpadli

PIŁKA NOŻNA. Opolskie zespoły juniorskie występujące na szczeblu centralnym mistrzostw Polski już zakończyły grę. Odra Opole i Pomologia Prószków wysoko przegrały swoje spotkania.
Po porażkach w pierwszych meczach ćwierćfinałowych MP juniorów na własnych stadionach zarówno juniorzy Odry (przegrali z Lechem Poznań 0:3), jak i juniorzy młodsi Pomologii (ulegli Jagiellonii Białystok 1:3) w rewanżach nie mieli wielkich szans na odrobienie strat. Niestety, jak się okazało, na wyjazdach było jeszcze gorzej.

Co prawda Odra na początku drugiej połowy meczu w Poznaniu objęła niespodziewanie prowadzenie, po golu Mateusza Szwargi, później jednak na boisku rządzili już tylko juniorzy Lecha. Ostatecznie wygrali aż 6:1. Wysoką porażkę zanotowała także Pomologia, która przegrała w Białymstoku aż 1:5. Jedyną bramkę dla naszej ekipy zdobył w 70. minucie Piotr Pączek.

W walce o awans do turnieju finałowego Lech zmierzy się z Pogonią Szczecin, a Jagiellonia z Górnikiem Zabrze.