Oldboje tym razem wywalczyli brązowy medal

Złotego medalu w Szubinie nie obronili oldboje z Olsztyna, którzy w mistrzostwach Polski na boiskach otwartych uplasowali się ostatecznie na najniższym stopniu podium. W fazie grupowej zespół z Warmii i Mazur wygrał pojedynki z Gnieznem (2:1), Wapnem (8:0) oraz z Bydgoszczą (4:1). W następnej fazie wygrali z drugą drużyną z Gniezna (3:1), ale nie sprostali Zielonej Górze przegrywając 3:4. O trzecie miejsce ekipie prowadzonej przez Waldemara Żakowskiego przyszło walczyć z Koszalinem (5:0). Turniej wygrali piłkarze z Zielonej Góry, pokonując w decydującym pojedynku zespół Gniezno I.

Za najlepszego bramkarza zawodów uznano Pawła Charbickiego, byłego golkipera m.in. olsztyńskiego Stomilu. Najwięcej bramek dla naszych oldbojów (powyżej 35. roku życia) zdobył Marek Babacz, który siedem razy trafił do bramki rywali.

W pierwszym dniu zmagań kontuzji doznał Marcin Brall, dlatego do Szubina pomimo choroby musiał pojechać Krzysztof Zawadzki.Tak zagrali: Paweł Charbicki, Marek Babacz, Jarosław Leśniak, Krzysztof Malgrem, Marcin Brall, Adam Zejer, Maciej Stryżko, Andriej Sininczin, Jarosław Bojaruniec, Mariusz Radziszewski, Krzysztof Zawadzki