Tylko Cracovia dalej

W mistrzostwach Polski juniorów do półfinału awansowała Cracovia, odpadł Hutnik

Młodzi piłkarze "Pasów" przegrali pierwszy mecz w Ostrowcu 1:2, więc wczoraj od razu rzucili się do ataku. Po kwadransie byli bliżej półfinału (gola strzałem głową zdobył Jakub Świerczok), a chwilę później podwyższył Daniel Witek. Kiedy po przerwie ten sam zawodnik zdobył trzeciego gola, wydawało się, że nic nie przeszkodzi Cracovii w awansie. Tymczasem z boiska wylecieli Świerczok i Konrad Wieczorek. KSZO szybko strzeliło gola i kolejna bramka dałaby im awans. Kolegów nie zawiódł Witek, który skompletował hat trick.

W półfinale rywalem Cracovii będzie Zawisza Bydgoszcz.

Cracovia - KSZO Ostrowiec 4:1 (2:0)

Bramki: Świerczok (16.), Witek (33., 48., 80).

Cracovia: Napieracz - Wieczorek, Biernat, Grzesiak, Soprych - Kiełb, Górecki, Romanek, Witek - Szkotak, Świerczok.

W ćwierćfinale odpadł Hutnik. Pogoń atakowała od początku i szybko zdobyła gola. Po przerwie bramkarz gospodarzy wybiegł na 16. metr i minął się z piłką. Trener od razu zdjął Turbasę z boiska, ale losów meczu nie dało się już odwrócić.

Hutnik Kraków - Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)

Hutnik: Turbasa (67. Stępniowski) - Komenda (46. Urbaniec), Ciepły (46. Kukla), Orłowski, Nosek (72. Zimny) - Krawczyk (79. Byszewski), Nawrot, Siwek (46. Jarosz), Białkowski (63. Kubera) - Cichy, Szewczyk.