Pierwsze zmiany w Gwardii

PIŁKA RĘCZNA. W czwartym zespole ubiegłorocznych rozgrywek I ligi - Gwardii Opole szykują się zmiany. Jak na razie klub opuścił tylko Wojciech Knop, nie wiadomo jednak, czy wkrótce w jego ślady nie pójdą kolejni zawodnicy.
Pierwszym szczypiornistą, który zdecydował definitywnie pożegnać się z opolskim klubem jest Knop, któremu zakończył się kontrakt, a w przyszłym sezonie będzie występował w drugim z naszych I-ligowców ASPR-ze Zawadzkie. Klub z Zawadzkiego zainteresowany jest także pozyskaniem Bogumiła Barana. - My chcemy go z kolei zatrzymać w Opolu. Zawodnik ma kontrakt ważny jeszcze przez rok, więc ASPR musiałby za niego zapłacić - komentuje Leszek Urbański, kierownik sekcji piłki ręcznej Gwardii. Kontrakty z klubem przedłużyli już m.in. bramkarz Sławomir Donosewicz, Michał Piech i Andrzej Matyszok. Wciąż nie wiadomo jednak, czy w Opolu pozostaną Marcin Śmieszek, Łukasz Gradowski i Maciej Paliwoda. - Będziemy jeszcze z nimi rozmawiać i namawiać ich do pozostania w Opolu - dodaje kierownik.

Z kolei pierwszym nowo pozyskanym szczypiornistą jest Grzegorz Dziewic. W poprzednim sezonie występował w barwach ligowego rywala Gwardii - Żagwii Dzierżoniów, która nie zdołała jednak utrzymać się na zapleczu ekstraklasy. Dziewic był najlepszym strzelcem swego zespołu, a w 21 meczach zdobył 118 bramek, co dało mu siódme miejsce wśród najskuteczniejszych snajperów ligi. - Podpisaliśmy już także kontrakt z jeszcze jednym zawodnikiem, ale będzie on obowiązywał dopiero od 1 lipca, do 30 czerwca ma on jeszcze ważną umowę z poprzednim klubem, więc na razie nie zdradzę jego nazwiska - mówi tajemniczo Urbański.

Do klubu powrócą z wypożyczenia także bramkarz Marcin Śledź (ASPR Zawadzkie), oraz Tomasz Marcyniuk (OSiR Komprachcice), a po przerwie w treningach do gry wraca Maciej Adamczyk.

Jak na razie nasi szczypiorniści mają okres roztrenowania, przygotowania do sezonu rozpoczną 27 lipca. - W tym roku będziemy trenować tylko na swoich obiektach, ta formuła się u nas sprawdza, nie będziemy odrywać zawodników od rodzin, a przy okazji zaoszczędzimy trochę pieniędzy - stwierdza Urbański.

Sezon I ligi rusza 19 września, Gwardia rozpocznie go na własnym obiekcie meczem z KSSPR-em Końskie. Co ciekawe już w drugiej kolejce - 26 września w Zawadzkiem odbędą się derby Opolszczyzny.