A "Maciusie" się cieszą

Popularne "Maciusie" - piłkarska drużyna UKS MDK Płock - po świetnym sezonie wywalczyły awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w swoim roczniku - ligi mazowieckiej.
W rozgrywkach dla chłopców z rocznika 1996 i młodszych brało udział 11 zespołów z powiatu płockiego. Podopieczni Zbigniewa Tomaszewskiego przeszli przez rozgrywki jak burza, zdobywając 154 bramki i tracąc tylko 22.

Sukces "Maciusiów" cieszy, tym bardziej że chłopcy z MDK dopiero cztery lata temu zaczęli "bawić się" w piłkę. W Młodzieżowym Domu Kultury udało się stworzyć drużynę, która teraz z powodzeniem walczy nie tylko na rodzimych boiskach, ale także może rywalizować z najlepszymi zespołami w Polsce, czego przykładem ostatnie zwycięstwo w turnieju Energa Cup 2009 (sama Energa wspiera klub). Chłopcy, którzy będą chcieli iść w ślady "Maciusiów" będą mogli wstąpić do klubu. Od września UKS MDK zgłasza swoją kolejną drużynę do rozgrywek ligowych, tym razem z rocznika 1999/2000, a także przeprowadzi nabór dla dzieci w wieku 6-7 lat z całego Płocka.