Polski dzień na Wimbledonie

Agnieszka Radwańska, Marta Domachowska i debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski rozegrają swoje mecze na trawiastych kortach Wimbledonu. I choć faworytami swoich pojedynków są Radwańska i debliści, także druga z Polek może pokusić się o zwycięstwo.
Agnieszka Radwańska w pierwszym swoim meczu zmierzy się z Hiszpanką Marią Jose Martinez Sanchez. - Trudna rywalka. Niby specjalistka od gry na ziemi, ale inne nawierzchnie też jej pasują. Nigdy nie grałam z nią w singlu, ale w deblu przegrałam chyba wszystkie mecze. I to niezależnie, kto był moją i jej partnerką - komplementuje rywalkę, w rozmowie ze Sport.pl, najlepsza polska tenisistka.

Jednak to Radwańska będzie faworytką tego spotkania, nie tylko z powodu miejsc dzielących w rankingu obie zawodniczki. Trawa bowiem to też ulubiona nawierzchnia polskiej tenisistki, która swój pojedynek rozegra ok. 18.30.

Pierwsza na kort miała wyjść Marta Domachowska, która będzie walczyć o awans do kolejnej rundy z Hiszpanką Anabel Medina Garrigues (20), ale pojedynek Victora Hanescu z Ivanem Navarro, poprzedzający jej mecz, trwał ponad cztery godziny.

Z kolei podbudowany pierwszym w karierze zwycięstwem na trawiastych kortach (Eastbourne) najlepszy polski debel Mariusz Fyrstenberg - Marcin Matkowski w swym pierwszym meczu zmierzą się z amerykańską parą Eric Butorac - Scott Lipsky. Polacy wyjdą na kort także ok. 18.30.

W innych ciekawszych pojedynkach Venus Williams zmierzy się ze Szwajcarką Stefanie Voegele, Andy Roddick z Francuzem Jeremy Chardym, a Andy Murray z Robertem Kendrickiem.

Eksperci Sport.pl: Radwańskiej nie wypada odpaść przed ćwierćfinałem. Ula może sprawić sensację
O legendarnym turnieju pisze na swoim blogu dziennikarz Gazety i Sport.pl- Jakub Ciastoń >