Pomorski sport w skrócie

Wioślarstwo, szermierka i koszykówka

Wioślarstwo

Korol i spółka przegrali

Polska czwórka podwójna zajęła drugie miejsce w Pucharze Świata w Monachium. Adam Korol (AZS AWFiS Gdańsk), Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski i Michał Jeliński - mistrzowie olimpijscy z Pekinu - musieli uznać wyższość Chorwatów. Chorwaci to nowa osada, złożona m.in. z zawodników, którzy tworzyli mocną dwójkę podwójną. W finale Korol i spółka prowadzili przez ponad 1500 m, ale finisz należał do Chorwatów, którzy wpadli na metę ponad sekundę przez Polakami.

Szermierka

Chlewińska najlepsza

Karolina Chlewińska, florecistka Sietomu AZS AWFiS Gdańsk, wygrała turniej "O Trójząb Neptuna", zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski. W finale pokonała klubową koleżankę Katarzynę Kryczało. Chlewińska objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej PP, a do rozegrania zostały ostatnie zawody - we wrześniu w Gdańsku. Dotychczasowa liderka PP Sylwia Gruchała (Sietom) w turnieju "O Trójząb Neptuna" była szósta. Czołówka PP: 1. Chlewińska - 171 pkt, 2. Gruchała - 160, 3. Kryczało - 148.