Unia Opole awansowała do I ligi

PIŁKA NOŻNA. Piłkarki Unii Opole po świetnym spotkaniu pokonały Widok Lublin 5:2 i awansowały do I ligi.

- Zagrałyśmy naprawdę bardzo dobry mecz. Przede wszystkim wykazałyśmy się skutecznością i teraz nie pozostało nam nic innego, jak cieszyć się z tego awansu - nie ukrywała radości kapitan naszej drużyny Janina Ficek.

Wbrew pozorom pojedynek był dość wyrównany, a o zwycięstwie "unitek" zadecydowała skuteczniejsza gra pod bramką rywalek. Opolanki wyszły na boisko bardzo zdeterminowane i praktycznie już pierwsza akcja przyniosła im gola - autorstwa Ficek. Niespełna 20 minut później do bramki trafiła także Ewa Szywalska, a na przerwę podopieczne Andrzeja Mazurka schodziły, prowadząc 2:1. Po zmianie stron szybko prowadzenie podwyższyła Marzena Grzelińska. Co prawda lublinianki równie szybko odpowiedziały golem kontaktowym, później jednak trafiały już tylko nasze futbolistki, a zwycięstwo i awans przypieczętowały Szywalska i Anna Nartowska.

Unia Opole - Widok Lublin 5:2 (2:1)

Bramki dla Unii: Ficek (3.), Szywalska (22.), (67.), Grzelińska (53.), A. Natowska (77.)

Unia: Sówka - K.Nartowska, Kopka, Zylla, Maibach - Ficek, Szywalska, Grzelińska (90. Gołek), Żarska (60. A. Nartowska) - Piechota, Paździor (64. N. Nartowska)