Piłkarze ręczni awansowali do Mistrzostw Europy

Polscy piłkarze ręczni pokonali Rumunię 34:22 i dzięki temu awansowali do finałów Mistrzostw Europy, które w styczniu rozpoczną się w Austrii.

Przed meczem sytuacja w grupie była prosta. Wyjazd na finały Mistrzostw Europy, które rozpoczną się 19 stycznia w Austrii miała zapewniona Szwecja. Pewne było również, że nie pojedzie tam reprezentacja Czarnogóry. O drugim miejscu w grupie. również premiowane awansem, miał zdecydować bezpośredni mecz Polski i Rumunii, z tym że piłkarzom Bogdana Wenty wystarczył w tym spotkaniu remis.

Polacy chcieli jednak udowodnić, że dalej należą do światowej czołówki. Po 10 minutach i kilku świetnych akcjach Karola Bieleckiego było już 7:2. Im dłużej trwał mecz, tym wyraźniej było widać różnicę klas obu reprezentacji.

Świetnie bronił Szmal, Rumunów bez problemów mijał Wleklak, a jak okazało się po spotkaniu najlepszym piłkarzem meczu został Karol Bielecki.

Na przerwę zespół Wenty schodził z prowadzeniem 17:8, a gdyby Polacy wykorzystali wszystkie sytuacje sam na sam to mogło być o wiele wyżej. W drugiej części niewiele się zmieniło. Przez moment Rumuni grali lepiej, dogrywali więcej na koło co okazywało się efektywne. Wenta jednak wziął czas, zmodyfikował ustawienie i po kilku kolejnych akcjach było już w zasadzie po meczu.

Polacy wygrali z Rumunią w Kielcach 34:22 i mogą rezerwować bilety do Austrii.