Manchester United: Carlos Tevez odchodzi z klubu

Argentyński napastnik Carlos Tevez odchodzi z Manchesteru United - podał klub na oficjalnej stronie internetotwej. Mistrz Anglii zaoferował mu nowy kontrakt, ale piłkarz zdecydował się zmienić barwy.
"Klub zgodził się zapłacić cenę 25,5 mln funtów i zaoferował Carlosowi 5-pięcioletni kontrakt, który uczyniłby go jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy" - pisze klub w specjalnym oświadczeniu. "Niestety, jego doradcy poinformowali nas, że pomimo sukcesów i gry w jednym z najlepszych momentów w historii klubu, nie chce kontynuować kariery w Manchesterze United. Dziękujemy Carlosowi za dwa lata gry i życzymy mu powodzenia na przyszłość."

Teveza chce ściągnąć do siebie Manchester City, który według nieoficjalnych informacji oferuje za piłkarza 32 miliony euro. Miałby on zarabiać u lokalnego rywala United aż 140 tysięcy funtów tygodniowo.

Sam Argentyńczyk nie ukrywał, że chce opuścić drużynę z Old Trafford. - Czuję, że oni nie mają dla mnie szacunku. Jest sporo rzeczy w kierowaniu klubem, których nie rozumiem i nie mam na nie żadnego wpływu. Jestem tu od 2 lat i nigdy władze klubu ze mną nie rozmawiały. Dlatego najlepiej będę jak odejdę, zanim pokłócę się Alexem Fergusonem i kierownictwem. Ja nie rozumiem, dlaczego nie mogę grać - wyznał Tevez.

Co Bobby Charlton sądzi o transferze Ronaldo - czytaj tutaj »