Tory żużlowej Ekstraligi: Sajfutdinow czy Vaculik?

Emocji w niedzielę nie zabraknie.
Polonia - Wybrzeże

Ważne spotkanie szczególnie z perspektywy bydgoszczan. Polonia zajmuje dopiero 7. miejsce w tabeli Speedway Ekstraligi. Do szóstej Stali traci punkt, ale jeśli gorzowianie pokonają w zaległym meczu 10 lipca Unibax, różnica może wzrosnąć. Dlatego bydgoszczanie nie mogą tego meczu przegrać. Ale o zwycięstwo może być trudno. Wybrzeże ostatnio jest w dobrej formie, a zawodzić przestał Hans Andersen. Jeśli również w Bydgoszczy Duńczyk zdobędzie więcej niż 8 punktów, a pozostali zawodnicy będą na poziomie z ostatnich meczów, Polonia może przegrać. Ciekawie zapowiadają się pojedynki świetnych juniorów Ekstraligi - Emila Sajfutdinowa i Martina Vaculika.

Początek meczu o g. 16. Transmisja w TVP Sport.Stal - Falubaz

Derby to przede wszystkim okazja do rehabilitacji dla Rune Holty. Po koszmarnym występie w Toruniu, Norweg usłyszał od kierownictwa Stali m.in., że nadaje się co najwyżej do I ligi. Jakie będą kolejne słowa, jeśli Holta zawiedzie także w meczu przeciwko zielonogórzanom? Falubaz ma skład z mocniejszą drugą linią niż gospodarze - to może okazać się niezwykle ważne. Ciekawy będzie też indywidualny pojedynek między Tomaszem Gollobem i Piotrem Protasiewiczem. Obaj w przeszłości nieraz mieli konflikty. Teraz Protasiewicz wyrasta na najlepszego Polaka w Ekstralidze. Co na to Gollob? Przed tygodniem w Toruniu był niezwykle szybki, co skończyło się pobiciem rekordu toru.

Początek meczu o g. 18.30. Transmisja w TVP Sport.Atlas - Unia

Atlas jeździ źle. Unia - biorąc pod uwagę jej potencjał - również. Ale wygrywa, choć niezbyt przekonywująco. Jeśli wrocławianie nie zaczną wygrywać na swoim torze, pożegnają się z Ekstraligą. Ale sam Jason Crump przy niewielkim wsparciu Macieja Janowskiego Unii nie pokona. Atlas potrzebuje lepszych wyników żużlowców drugiego planu. A to na razie największa słabość ekipy trenera Marka Cieślaka.