SPORT W SKRÓCIE

PIŁKA NOŻNA. Zagrają w Widzewie?
Dwóch kluczowych piłkarzy Radomiaka 1910 S.A Radom: Paweł Tarnowski i Piotr Wlazło otrzymało zgodę działaczy zielonych na testy w Widzewie Łódź. Obaj futboliści od czwartku przebywają na sprawdzianach w tym zespole. Włodarze Radomiaka - owszem - wyrazili przyzwolenie na udział swoich graczy na testach, jednak podtrzymują, że są mocno zainteresowani zatrzymaniem tych zawodników w kadrze radomskiego zespołu na następny sezon. W oficjalnym komunikacie klubu czytamy, że Radomiak chce zatrzymać wszystkich piłkarzy (także Wlazło i Tarnowskiego), którzy ich zdaniem będą niezbędni w walce o awans do drugiej ligi.

SPORT AMATORÓW

Sobótki na sportowo

W sobotę (20 czerwca) odbędzie się Sportowa Noc Świętojańska. W ramach imprezy zaplanowano dwa turnieje: piłki siatkowej i piłki nożnej. Organizatorem zmagań, które rozpoczną się o godzinie 18 na obiektach przy ulicy Narutowicza, jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

BOKS

Zakończył swój udział

Pięściarz Radomiaka Radom Michał Żeromiński odpadł z rywalizacji mistrzostw Unii Europejskiej. Radomianin startujący w Odense (Dania) trafił w pierwszej walce na Anglika Thomasa Stalkera. Brytyjczyk okazał się zbyt silnym przeciwnikiem, pokonując zawodnika z Radomia wysoko na punkty (15:6).

TENIS STOŁOWY

Spotkanie organizacyjne

Na najbliższy poniedziałek (22 czerwca) Mazowiecki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego zaprosił przedstawicieli klubów drugiej ligi kobiet i mężczyzn na spotkanie poświęcone organizacji rozgrywek tej klasy. Być może mazowiecka centrala, która prowadzi rozgrywki tego szczebla, poda termin inauguracji zmagań w sezonie 2009/2010. Przypomnijmy, prawo gry w drugiej lidze mają dwie drużyny (żeńska i męska) KTS-u Broń Radom. Jak zapewnił "Gazetę" szkoleniowiec Broni Andrzej Wiatrak, klub z pewnością zgłosi do walki w ligach oba uprawnione zespoły.

SIATKÓWKA

Sparingi z Marokiem

Kadra B polskich siatkarzy, w składzie której trenuje trzech zawodników Jadaru Radom: Maciej Pawliński, Grzegorz Kosok i Adrian Stańczak, przeniosła się ze zgrupowania w Kielnarowej do Ostrołęki. Podopieczni trenera Grzegorza Wagnera w ramach przygotowań do występu w letniej Uniwersjadzie w Belgradzie rozegrają w Hali im. Arkadiusza Gołasia towarzyski trójmecz z reprezentacją Maroka. Po spotkaniach w Ostrołęce szkoleniowiec ma podać "dwunastkę", która pojedzie na turniej do stolicy Serbii.