Sport.pl

Cel: Wygrać jeden mecz

Żużel. Dwa bardzo trudne pojedynki czekają rzeszowskich żużlowców w nadchodzący weekend. W piątek na własnym torze w zaległym meczu I ligi zmierzą się z niepokonaną do tej pory Unią Tarnów. Rewanż już w niedzielę w Tarnowie.


Pojedynek obu drużyn w Rzeszowie miał się odbyć 31 maja, ale wtedy szyki zawodnikom obu drużyn pokrzyżowała pogoda. Po długotrwałych opadach deszczu tor nie nadawał się do jazdy i sędzia Artur Kuśmierz z Częstochowy podjął decyzję o odwołaniu zawodów.

Działacze z Rzeszowa i Tarnowa ustalili, że powtórka odbędzie się w piątek 19 czerwca, mimo że trenerzy obu drużyn nie będą mogli skorzystać z usług wszystkich zawodników. W Marmie Hadykówce zabraknie Czecha Alesa Drymla, który tego samego dnia ma mecz w lidze angielskiej, a w Unii nie wystąpią juniorzy - Szymon Kiełbasa i Duńczyk Patrick Hougaard, którzy w piątek mają oficjalny trening przed sobotnim półfinałem indywidualnych mistrzostw świata juniorów w węgierskim Miszkolcu.

W tej sytuacji juniorski duet w drużynie z Tarnowa stanowić będą Tadeusz Kostro oraz Jakub Jamróg, i wydaje się, że będą to jedyne słabe punkty w składzie drużyny prowadzonej przez Romana Jankowskiego. W tej sytuacji o wyniku zadecyduje postawa piątki seniorów, czyli Janusza Kołodzieja, Piotra Świderskiego, Sebastiana Ułamka oraz dwóch Duńczyków - Jespera Monberga i Bjarne Pedersena.

Rzeszowianie do pojedynków z Unią przystąpią pokrzepieni udanym występem w rewanżowym meczu ze Startem Gniezno, w którym nie tylko wygrali, ale też odrobili aż 20-punktową stratę z meczu wyjazdowego. W porównaniu z drużyną, która wygrała w niedzielę, w składzie zaszła jedna zmiana. Australijczyka Camerona Woodwarda zmienił Duńczyk Charlie Gjedde, który w niedzielnym meczu był rezerwowym. W piątek to Australijczyk założy plastron z numerem 16. - Czekają nas pojedynki z trudnym przeciwnikiem. Nie oczekuję cudów od moich zawodników, chcę żeby pojechali dobre spotkanie - stwierdza krótko Dariusz Śledź, który liczy na dobrą postawę przede wszystkim na swoim torze. Podobnie mówi zresztą Mikael Max, który był liderem Marmy Hadykówki w pojedynku ze Startem. - Myślę, że jeśli wygramy u siebie, będziemy bardzo szczęśliwi. Chociaż to będzie bardzo trudne. Ale na pewno damy z siebie wszystko - twierdzi Szwed.

Tradycyjnie organizatorzy przygotowali atrakcje dla kibiców. Pierwsze 30 osób, które kupi bilety normalne i programy w kasach na stadionie miejskim w Rzeszowie, otrzyma prezent w postaci pojedynczego biletu wstępu na koncert Stachursky'ego, który odbędzie się 27 czerwca 2009 na stadionie miejskim w Łańcucie przy ul. Traugutta 11 podczas pikniku rodzinnego. Bilety ufundował Łańcucki Klub Sportowy. Natomiast kolejne 100 osób otrzyma torby ekologiczne.

Godzinę przed rozpoczęciem zawodów odbędzie się profesjonalny pokaz akrobacji rowerowej w wykonaniu grupy Res-Trial.

W rewanżu nie tylko o zwycięstwo, ale też o ewentualny punkt bonusowy będzie rzeszowianom bardzo trudno. W awizowanym składzie drużyny prowadzonej przez Śledzia widnieją nazwiska Czecha Alesa Drymla oraz Łukasza Kreta. - To dlatego, że decyzję o tym, kto pojedzie w niedzielnym meczu, podejmiemy dopiero po zakończeniu piątkowego pojedynku. Nie wykluczamy startu braci Drymlów - tłumaczy Jacek Ziółkowski, kierownik rzeszowskiej drużyny.

tomasz.welc@rzeszow.agora.plAwizowane składy na mecz piątkowy:

Marma Hadykówka Rzeszów - 9. Mikael Max, 10. Paweł Miesiąc, 11. Maciej Kuciapa, 12. Charlie Gjedde, 13. Dawid Stachyra, 14. Łukasz Kret.

Unia Tarnów - 1. Janusz Kołodziej, 2. Jesper Monberg, 3. Piotr Świderski, 4. Bjarne Pedersen, 5. Sebastian Ułamek, 6. Tadeusz Kostro.

Godz. rozpoczęcia: 19

Sędziuje Artur Kuśmierz z Częstochowy.

Bilety: 35 zł - trybuna VIP, 28 zł - normalny, 17 zł - ulgowy. Program - 8 zł. Bilety zakupione przed pierwszym meczem zachowują ważność.Awizowane składy na mecz niedzielny:

Unia Tarnów - 9. Janusz Kołodziej, 10. Jesper Monberg, 11. Piotr Świderski, 12. Bjarne Pedersen, 13. Sebastian Ułamek, 14. Szymon Kiełbasa.

Marma Hadykówka Rzeszów - 1. Mikael Max, 2. Ales Dryml, 3. Maciej Kuciapa, 4. Łukasz Kret, 5. Dawid Stachyra, 6. Dawid Lampart.

Godz. rozpoczęcia: 19

Sędziuje Artur Kuśmierz z Częstochowy