Galaktycznie bogaty Ronaldo

Jeśli Cristiano Ronaldo przejdzie z Manchesteru United do Realu Madryt, stanie się najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie. Portugalczyk zarobi brutto 13 mln euro za sezon i zapłaci tylko 25 proc. podatku.
W tej chwili najlepiej opłacanym piłkarzem jest Zlatan Ibrahimović, któremu kontrakt z Interem Mediolan gwarantuje 12 milionów euro za sezon. Ale Szwed płaci aż 43 proc. podatku. We Francji najlepiej zarabiających obowiązuje 40-procentowa stawka, w Niemczech - 45-procentowa.

W Anglii od następnego roku najbogatsi mają płacić 50-procentowy podatek. Zarabiający w Manchesterze United 7,5 mln euro rocznie Ronaldo dostawałby na rękę niewiele ponad 3,5 mln euro.

W Realu zarobi trzy razy więcej. Manchester dostanie za najlepszego piłkarza świata 93 mln euro. W tej chwili agenci 24-letniego skrzydłowego negocjują ostatnie szczegóły umowy. Sprawa się przedłuża, bo problemem są prawa do wizerunku Ronaldo. Real, podobnie jak w przypadku Kaki, który właśnie przyszedł do klubu, chciałby podzielić je po połowie. Piłkarzowi nie w smak dzielenie się z klubem. Nikt jednak nie wierzy, by z tego powodu transfer upadł.

ManU zgadza się na transfer Ronaldo - czytaj tutaj »