Robert Góralczyk selekcjonerem kobiecej reprezentacji w piłce nożnej

Potwierdziły się nasze przypuszczenia - 35 letni Robert Góralczyk, pracownik dydaktyczny AWF Katowice, który był ostatnio trenerem drugoligowego Przeboju Wolbrom, został selekcjonerem kobiecej piłkarskiej reprezentacji Polski.
Zastąpił na stanowisku Jana Stępczaka. Góralczyk wygrał konkurs, do którego zgłosili się także: Wojciech Basiuk, były trener piłkarek AZS AWF-u Wrocław, z którymi wywalczył kilkakrotnie mistrzostwo, ostatnio asystent trenera w pierwszoligowym Zagłębiu Lubin oraz Roman Jaszczak, twórca, trener i prezes Medyka Konin. Teraz kandydaturę Góralczyka musi tylko zatwierdzić Zarząd PZPN, ale to już formalność. - Główny cel to wygranie grupy eliminacyjnej MŚ, w której gramy z Ukrainą, Węgrami, Rumunią oraz Bośnią i Hercegowiną i awans do finałów, które w 2011 roku odbędą się Niemczech - mówi Góralczyk. Wybór Góralczyka chwali Remigiusz Trawiński, prezes i trener Unii Racibórz, aktualnego mistrza Polski. - To najlepszy wybór jaki mógł być, bo Góralczyk będzie kontynuował swoją pracę rozpoczętą w drużynie młodzieżowej, bo obecna reprezentacyjna drużyna seniorek jest oparta na piłkarkach, z którymi grał w finałach młodzieżowych ME - podkreśla Trawiński.

Góralczyk w 2007 roku wprowadził kobiecą reprezentację U-19 do finałów mistrzostw Europy. Był to największy sukces polskiej piłki kobiecej w jej 35-letniej historii. Później był asystentem w Polonii Bytom, kiedy bytomian trenował Michał Probierz. Ostatnio prowadził drugoligowy Przebój Wolbrom. Pochodzi z piłkarskiej rodziny. Jego ojciec Jacek, to były piłkarz i trener GKS-u Katowice. Góralczyk jest piątym trenerem kobiecej reprezentacji pochodzącym z naszego regionu. Przed nim selekcjonerami kobiecej reprezentacji byli: Józef Kopeć, Jerzy Miedziński, Władysław Szyngiera i Leszek Baczyński.