SPORT W SKRÓCIE

LEKKOATLETYKA

O krajowe laury

Podczas najbliższego weekendu na stadionie w Kozienicach odbędą się lekkoatletyczne mistrzostwa Polski niepełnosprawnych. W gronie startujących nie zabraknie reprezentantów RSSiRON-u Startu Radom. Spośród lekkoatletów radomskiego klubu największe szanse na podium w swoich konkurencjach mają, oczywiście, medaliści paraolimpiady w Pekinie - Marcin Awiżeń i Alicja Fiodorow. W sumie ekipa radomskiego Startu wystawi 15-osobową reprezentację. - Mamy już zgłoszenia od przeszło 250 lekkoatletów z całego kraju. Oczywiście liczymy na udany start naszych zawodników i kolejne medale do kolekcji - powiedział "Gazecie" prezes radomskiego klubu Adam Borczuch.

PIŁKA NOŻNA

Krótkie zgrupowanie

Reprezentacja województwa mazowieckiego chłopców z rocznika 1996 zagra w ogólnopolskim turnieju im. Kazimierza Górskiego. Przed startem w tej imprezie kadra Mazowsza spotka się na dwudniowym zgrupowaniu (20-22 czerwca) w Piasecznie. Na krótki obóz przygotowawczy trenerzy MZPN-u: Jarosław Wojciechowski i Arkadiusz Modrzejewski powołali 23 piłkarzy z mazowieckich klubów, w tym trzech reprezentantów z Radomskiego. W kadrze województwa znaleźli się: Jakub Kozłowski z Lidera Lipsko, Piotr Stefański (RKP 1926 Broń Radom) oraz Piotr Kurbiel (Legion Radom).

TENIS STOŁOWY

Awans pingpongistki

Sandra Wabik odnotowała znaczący awans w rankingu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego. Radomianka w najnowszym, czerwcowym zestawieniu plasuje się na 12. miejscu w Europie w kategorii kadetek. - Ostatnio Sandra zajmowała 17. lokatę, ale dobre występy w międzynarodowych zawodach z cyklu Pro Tour we Francji i naszym Cetniewie zaowocowały skokiem o kilka miejsc w klasyfikacji - powiedział ojciec pingpongistki i jednocześnie jej trener Radosław Wabik. W zestawieniu europejskiej federacji (ETTU) w tej kategorii wiekowej prowadzi Niemka Patrissa Sola przed Janą Noskową z Rosji i Rumunką Bernadettą Szocs. Warto podkreślić, że radomska zawodniczka jest najwyżej sklasyfikowaną w rankingu reprezentantką Polski. Obecnie treningi radomianki podporządkowane są występowi w mistrzostwach Europy kadetek w Pradze. Przypomnijmy, turniej w stolicy Czech zostanie rozegrany w połowie lipca.