Sport.pl

Prezes Polonii Warszawa: Jestem w stałym kontakcie z ludźmi z Zabrza

PRZEGLĄD PRASY. - Rozmawiam z ludźmi z Zabrza. Sprawa wyjaśni się w ciągu kilku dni - mówi ?Przeglądowi Sportowemu? Józef Wojciechowski, prezes Polonii Warszawa, która według doniesień, może połączyć się z Górnikiem Zabrze
Na pomysł sprzedaży miejsca w lidze zdegradowanemu Górnikowi wpadł Józef Wojciechowski, właściciel i prezes Polonii. Rok temu w ten sam sposób kupił akcje Groclinu Grodzisk Wlkp. Teraz sytuacja powtarza się, a tym razem Wojciechowski zaczął rozmawiać z władzami Górnika Zabrze.

- Sprawa wyjaśni się w ciągu najbliższych dni. Polonia na siebie nie zarabia. W USA takie fuzje są na porządku dziennym. Drużyna czy klub to widowisko i ludzie przyjdą na nie. Nieważne gdzie - mówi Wojciechowski.

Trudno jednak zapominać, że zarówno Polonia jak i Górnik mają swoje wielkie piłkarskie tradycje. Co na to prezes Polonii?

- Co ja mogę zrobić? Próbuje stworzyć przy Konwiktorskiej wielki klub, ale niektórych to nie obchodzi. Z kolei w Zabrzu jest ciśnienie na piłkę, już niedługo ma powstać nowy stadion, a miasto jest partnerem w rozmowach. W takich warunkach można myśleć o tworzeniu czegoś wielkiego - dodaje Wojciechowski.

Oświadczenie Allianz

Allianz Polska, główny udziałowiec Górnika Zabrze, w wydanym oświadczeniu stwierdził, że nie ma mowy o ewentualnym połączeniu zabrzańskiego klubu (spadkowicza piłkarskiej ekstraklasy) z Polonią Warszawa lub kupienia od niej licencji - czytaj więcej »