Brązowy medal dla nyskiego gimnastyka

Maciej Łabutin z Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego zdobył dwa brązowe medale mistrzostw Polski seniorów w gimnastyce sportowej. Trzy kolejne krążki wywalczyli jego młodsi koledzy.
Mistrzostwa Polski seniorów w Zabrzu były pierwszym poważnym startem Łabutina po operacji barku. W wieloboju Łabutin wywalczył brąz, co jest dobrym wynikiem, zważywszy, że ze względu na zbliżająca się uniwersjadę i puchary świata trener kadry Piotr Mikołajek podjął decyzję o wycięciu z układów najtrudniejszych elementów, tych obciążających barki.

- Celem na ten sezon jest najpierw uniwersjada, a potem październikowe mistrzostwa świata w Londynie. Maciek jest w grupie tych zawodników, którzy są przygotowywani pod kątem olimpiady w Londynie - mówi Mariusz Wroński, trener klubowy Łabutina.

Wygrał najlepszy od lat w kraju wieloboista Roman Kulesza, drugi był Adam Kierzkowski, który w tym roku stawał już na podium Pucharu Świata w ćwiczeniach na kółkach. Medale zwycięzcom wręczał mistrz olimpijski z Pekinu Leszek Blanik.

Drugi brąz wywalczył Łabutin w finałach ćwiczeń wolnych.

W Zabrzu oprócz seniorów startowali także juniorzy. Kamil Zoń z Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego zdobył brąz w ćwiczeniach na poręczach, trzeci był Tomasz Prygiel w ćwiczeniach na drążku. Największą niespodziankę sprawiała jednak ich klubowa koleżanka Justyna Rumian, która zdobyła brązowy medal w ćwiczeniach na równoważni, zwanej u gimnastyczek przyrządem prawdy.