Modelarstwo. Makiety nad Rudnikami

Na lotnisku w Rudnikach najlepsi polscy modelarze walczyli o tytuły mistrzowskie w kategoriach 4FC, 4FC i 4FG. Jednocześnie rozgrywany był XXIX Memoriał Zdzisława Szajewskiego i Jerzego Ostrowskiego oraz zawody Europa Star Cup.
Padający deszcz i silny wiatr, szczególnie w sobotę krzyżował szyki zawodnikom.- Pomimo, że aura nie była łaskawa, trzeba przyznać, że zawody stały na wysokim poziomie - zapewnia Robert Majewski z Aeroklubu Częstochowskiego. - Dla tego sportu szczególnie dokuczliwy jest porywisty wiatr. A w sobotę naprawdę mocno wiało.

W kategorii F4B - makiet na uwięzi - w klasyfikacji mistrzostw kraju zwyciężył Piotr Zawada z A. Poznańskiego. Drugi miejsce zajął Marian Kaziród z A. Częstochowskiego, trzeci był Bogusław Małota z Ostrowa. - Ta trójka to wielokrotni medaliści mistrzostw Polski, Europy i Świata - dodaje Majewski. - Tym razem wygrał Zawada. Po prostu jego makieta lepiej sprawdziła się w tych warunkach atmosferycznych, jakie mieliśmy podczas rozgrywania zawodów. W takiej samej kolejności modelarze stawali na podium w zawodach memoriałowych.

W kategorii F4C (makiety sterowane radiem) wygrał Marek Dąbrowski z A. Ziemi Mazowieckiej, drugi był Michał Wójcik (A. Włocławski), trzeci Robert Makowski z A. Poznańskiego. W klasyfikacji końcowej memoriału w tej kategorii zwyciężył Adam Jaskiel (Austria), przed Dąbrowskim i Wójcikiem.

W zmaganiach makiet - gigantów (F4G) - najlepszym zawodnikiem mistrzostw, memoriału oraz zawodów Europa Star Cup okazał się Grzegorz Biela (niezrzeszony). Drugi Był Marek Szufa, trzeci Tomasz Żabowski (obaj A. Warszawski).