10 razy "Naj..." Szczecin Open

Najlepsza zawodniczka - Stephanie Gehrlein

Najlepsza Polka - Sandra Zaniewska - jednocześnie najmłodsza zawodniczka turnieju - 17 lat

Najstarsza zawodniczka turnieju - Michaela Pastikova - 29 lat

Najładniejszy tenis : Andrea Hlavackova - pod warunkiem że rywalki nie grały aż tak mocną piłką jak Gehrlein

Najbrzydszy tenis : Melanie Klaffner w meczu z Katarzyną Piter robiła wszystko, by zwolnić grę i wydłużyć wymianę. Nie atakowała, liczyła tylko na błędy rywalki i... wygrała

Najbardziej pechowa : Dominika Nociarova - Słowaczka w pierwszej rundzie przegrała po tie-breaku seta z Tiną Schiechtl, w drugim prowadziła 5:4, miała serwis na setbola i wówczas załapała kontuzję nogi, która zmusiła ją do kreczu.

Najkrótszy mecz: półfinał Gehrlein - McHale (6:1, 6:0) - trwał 34 minuty

Najdłuższy mecz: w drugiej rundzie Zaniewska - Esperon (2:6, 6:2, 6:0), dwukrotnie przerwany przez deszcz, trwał łącznie prawie pięć godzin.

Najciekawszy mecz: Anna Schaefer - Bojana Jovanowski (6:7, 6:4, 6:1). Rozstawiona z jedynką Niemka Sachaefer w tie-breaku przegrywała 0:6, wyrównała na 6:6, ale przegrała dwie kolejne piłki i musiała grać jeszcze dwa sety.

Najlepszy mecz : ćwierćfinał Andrea Hlavackova - Michaela Pastikova (7:6, 6:4) - przy returnie na meczbola Pastikovej pękł naciąg w rakiecie. Gdyby nie to, kto wie, czy nie doszłoby do trzeciej partii.