Jagiellonia lepsza od Milanu

Młodzi piłkarze z Białostockiej Szkółki Piłkarskiej Jagiellonia oraz z Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego, który współpracuje z klubem z ekstraklasy, rewelacyjnie spisali się podczas rozgrywanego w Warszawie turnieju Białe Orły. Białostoczanie wygrali zmagania, a w pokonanym polu zostawili m.in. słynny AC Milan
Białostoczanie podczas weekendu rywalizowali w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim Białe Orły Cup. W zmaganiach uczestniczyli chłopcy (rocznik 1998) z BSP Jagiellonia trenowani przez Tomasza Kulhawika oraz zawodnicy MOSP-u (rocznik 1997) prowadzeni przez Zenona Szaleckiego. Ponadto zagrały zespoły: Polonii Warszawa, Widzewa Łódź, Białe Orły Warszawa, Agrykola Warszawa, Legia Warszawa, Arka Gdynia, SA Żmuda. Największe jednak zainteresowanie wzbudzała młodzieżowa drużyna AC Milanu. Z Włochami w pierwszym meczu turnieju zmierzyli się piłkarze BSP Jagiellonia i ograli rywali aż 4:0.

- Na pewno chłopacy odczuwali większy stres i adrenalinę niż przed starciem z innym przeciwnikiem, ale pokazaliśmy, że Milan wcale nie jest taki straszny - cieszy się Kulhawik, którego podopieczni potem pokonali jeszcze 3:0 Widzew, 3:1 Białe Orły, 4:0 Polonię, 2:0 Agrykolę i zremisowali 1:1 z Legią. Tym samym zajęli pierwsze miejsce w tabeli, a królem strzelców z dorobkiem sześciu bramek został zawodnik BSP Mateusz Ostaszewski, którego również wybrano najlepszym piłkarzem turnieju.

Równie dobrze spisali się 12-latkowie z MOSP-u Jagiellonia. Białostoczanie pokonali 3:1 Polonię, 3:0 Białe Orły, 6:0 Agrykolę, 2:0 Legię oraz 4:0 Arkę. Remisami zakończyły się z kolei ich potyczki z SA Żmuda (1:1) oraz AC Milanem (2:2). Mimo wszystko podopieczni trenera Szaleckiego zajęli pierwsze miejsce. Na najlepszego bramkarza turnieju wybrano Bartka Drągowskiego, a królem strzelców (osiem bramek) został Kacper Falon (obaj MOSP).

Oceny piłkarzy Jagi po sezonie - czytaj tutaj »