Bitwy z Mosem Wola

SIATKÓWKA PLAŻOWA. Dwa zespoły Radomskiego Centrum Siatkarskiego ?Czarni? awansowały do półfinałów mistrzostw Polski kadetów letniej odmiany siatkówki
Radomianie wywalczyli promocję, udanie prezentując się w finałach mazowieckich. Zawody zostały rozegrane w stolicy, a wystartowało w nich 19 drużyn z całego regionu. Cztery najlepsze zespoły uzyskiwały promocję do walki na arenie ogólnopolskiej.

Bardzo dobrze spisał się zwłaszcza radomski duet: Krzysztof Michalski, Paweł Filipowicz. Siatkarze Czarnych przebili się do finału imprezy, w którym stoczyli zacięty bój z drużyną MOS -u Wola Warszawa w składzie: Bartłomiej Strzeżek, Kacper Sala. Ostatecznie triumfowali siatkarze ze stolicy, wygrywając mecz o pierwsze miejsce w trzech setach. Drugi zespół RCS-u (Dominik Wanat, Michał Bucki) również stanął na podium turnieju. Podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego - podobnie jak pierwszy zespół Czarnych - toczył walkę z reprezentantami stołecznego MOS-u Wola. Tym razem górą byli gracze Czarnych. Mecz zakończył się ich zwycięstwem w trzech setach. Oba zespoły z Radomia wystąpią w półfinałach mistrzostw kraju na turnieju, który odbędzie się w dniach 3-5 lipca. Turniej odbędzie się na terenie województwa lubelskiego, a rywalizację o medale zaplanowano na połowę lipca.