Grzegorz Proksa celuje w mistrzostwo Europy

- Na chwilę obecną moim celem numer 1 jest pojedynek z Jamie Moorem o mistrzostwo Europy.- przyznaje były pięściarski mistrz świata młodzieżowców wagi średniej Grzegorz Proksa, który, by dostać szansę walki z Anglikiem, zdecydował się na zejście do kategorii junior średniej.
Zobacz trening Grzegorza Proksy »

W piątek popularny "Super G" ma uczynić pierwszy krok, ku realizacji swoich zamierzeń- na gali w Liverpoolu musi pokonać 32-letniego Szkota Jamie Coyle'a.

- To będzie ciężka walka.- zapowiada bokser z Węgierskiej Górki, dodając, że mimo iż jego rywal nie ma rzucającego na kolana rekordu (17 wygranych w 22 zawodowych pojedynkach), jest zawodnikiem niewygodnym i bardzo doświadczonym.

Słowa Proksy potwierdza były prezes Polskiego Związku Bokserskiego Adam Kusior, który w przeszłości miał okazję trenować wysokiego jak na wagę junior średnią (183 cm) Coyle'a w narodowej reprezentacji Szkocji.

- Coyle to przeambitny bokser, dobrze wyszkolony technicznie.- wspomina Kusior- W ringu potrafi wykonać akcje, których jego przeciwnik się po nim absolutnie nie spodziewa. Kiedyś był uważany za wielki talent. Pamiętam, że jako amator był bardzo odporny na ciosy i lubił iść na otwarte wymiany.

Proksa jest jednak dobrej myśli, mocno wierzy w piątkowe zwycięstwo i doprowadzenie do starcia z notowanym już na 3. miejscu w rankingu prestiżowej federacji WBC Moorem.

- Ciężko przepracowałem okres przygotowawczy, przede wszystkim cieszy mnie to, że ładnie zeszła mi waga, mimo iż początkowo było trudno. Chciałbym tutaj podziękować Pawłowi Gasserowi- bez jego porad dietetycznych i wskazówek treningowych nie byłoby to możliwe.- zdradza "Super G"- W trakcie przygotowań, prowadzonych pod okiem Jacka Dąbrowskiego, sparowałem ze Sławkiem Ziemlewiczem i Łukaszem Wawrzyczkiem. Jeśli pokonam w piątek Coyle'a, to po krótkim odpoczynku rozpoczynam wspólnie z Albertem Sosnowskim obóz przygotowawczy w Węgierskiej Górce i buduję formę na Moore'a. Sądzę, że poradzę sobie z Anglikiem, lubię boksować z tego typu zawodnikami.

Pojedynek Proksa - Coyle pokaże z odtworzenia w poniedziałkowy wieczór Sportklub. Początek programu o godz. 20.30.

Więcej w serwisie Bokser.org - czytaj tutaj »