Art Print Olsztyn walczy o mistrzowskie medale

Od piątku trwają Mistrzostwa Polski Juniorów, w których biorą udział również olsztyńscy kolarze

- Liczymy na jakąś miłą niespodziankę, szczególnie u chłopców, w wyścigu ze startu wspólnego - mówi Zdzisław Trojga, trener Art Print.

W wyścigu na czas olsztyński klub będzie reprezentowała trójka zawodników: Natalia Rutkowska, Paula Frontczak oraz Damian Szramka, który prawo do startu wywalczył sobie w miniony weekend, podczas kolejnej edycji Pucharu Polski (zajął tam 14. miejsce). - W rywalizacji dziewcząt nastawiamy się na uplasowanie się koło dziesiątego miejsca - mówi Zdzisław Trojga. - Z kolei Damian Szramka to nasz najlepszy zawodnik w rywalizacji na czas. Jest teraz w dobrej formie, zajął wysokie miejsce w Pucharze Świata i w Pucharze Polski, wygrał też kilka wyścigów. Liczymy, że zajmie miejsce w czołowej piętnastce.

W niedzielę zawodników czeka rywalizacja ze startu wspólnego. Weźmie w niej udział jedenastu zawodników Art Print - trzy dziewczęta oraz ośmiu chłopców. Wyścig chłopców rozpocznie się o godz. 10. Do przejechania mają siedem 19-kilometrowych okrążeń. Trasa jest dość długa, kręta z podjazdami, podobna do tych w naszym regionie. - Chłopcy są w dobrej dyspozycji, jedynie Mateusz Jankowski jest trochę poobijany po ostatnich zawodach - dodaje Trojga. - Bardzo dobry na finiszach jest Bartosz Grochowski, jeśli natomiast dojdzie do ucieczki, to o miejsce w czołówce mogą powalczyć Jacek Trojga i Damian Szramka.

O godz. 13.30 rozpocznie się rywalizacja dziewcząt. Art Print znów będą reprezentować Natalia Rutkowska i Paula Frontczak, dołączy do nich również Paulina Łaskarzewska. Juniorki mają natomiast do przejechania łącznie 76 kilometrów.

- Myślę, że to mogą być dla nas udane zawody - przewiduje trener Art Print. - Liczę na jakąś miłą niespodziankę i wywalczenie medalu, szczególnie u chłopców z wyścigu ze startu wspólnego. Ale udanych startów życzę również i dziewczętom.