SPORT W SKRÓCIEŻUŻEL. Piknik żużlowy w Krośnie

W niedzielę o godz. 15, w meczu ósmej kolejki II ligi żużlowcy KSM Krosno podejmą Redstar KMŻ Lublin. Będzie to rewanż za czwartkowy pojedynek w Lublinie, który zakończył się wygraną gospodarzy 53:37. Mecz będzie jednym z punktów pikniku, który zorganizowany zostanie tego dnia na stadionie przy ul. Legionów. Rozpocznie się on o godz. 12, kiedy to kibice będą mogli spotkać się z zawodnikami oraz zrobić sobie zdjęcie na motocyklu żużlowym. Godzinę później rozpocznie się promocja firm wspierających krośnieński żużel, a o godz. 15 rozpocznie się mecz. W prezentacji obu drużyn wezmą udział członkowie grupy TSA i będzie się ona odbywać przy oprawie sztucznych ogni. Po meczu żużlowym na scenie odbędzie się losowanie nagród rzeczowych.

Od godz. 17.15 zaczną się koncerty zespołów muzycznych. Jako support przed występem TSA zaprezentują się zespoły Moon Flower oraz Krusher. Całą imprezę poprowadzi znany dziennikarz żużlowy - Tomasz Lorek.

Awizowane składy: KSM Krosno - 9. Jan Jaros, 10. Roman Chromik, 11. Kenneth Hansen, 12. Krister Jacobsen, 13. Josef Franc, 14. Mateusz Kowalczyk; Redstar KMŻ Lublin - 1. Karol Baran, 2. Andreas Messing, 3. Jacek Rempała, 4. Richard Hall, 5. Tomasz Rempała, 6. Rafał Klimek. Sędziuje Marek Wojaczek z Godziszki. Bilety: trybuna główna - 22 zł, normalne - 16 zł, ulgowe (za okazaniem ważnej legitymacji uczniowskiej lub studenckiej) - 8 zł. Program - 3 zł. Bilety na mecz upoważniają do wstępu na koncerty. Wstęp na sam koncert - 16 zł.

TENIS STOŁOWY. Pucharowy finał

W sobotę w hali sportowej Politechniki Rzeszowskiej rozegrany zostanie finałowy turniej Pucharu Polski z udziałem gospodarzy, czyli Bać-Pol Cash&Carry AZS Politechniki Rzeszowskiej, aktualnego mistrza Polski, Bogorii Grodzisk Mazowiecki, wicemistrza Gorzovii oraz brązowych medalistów: Trasko Ostrzeszów.

Początek zawodów o godz. 10. Wstęp wolny.

PIŁKA NOŻNA. Finał Coca-Cola Cup

W niedzielę i poniedziałek na stadionie Kolbuszowianki odbędą się finały wojewódzkie piłkarskiego Turnieju Coca-Cola Cup 2009. W pierwszy dzień rywalizować będą szkoły podstawowe, a w drugi gimnazja.

Do finału wojewódzkiego awansowało 36 szkół spośród 388 biorących udział w eliminacjach. W Kolbuszowej powalczą o awans do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w Bydgoszczy.

Przeworsk i Jasło do finału

W podobnym finale wojewódzkim turnieju Orange Cup im. Marka Wielgusa, w którym rywalizują piłkarze i piłkarki do 11 roku życia, najlepsze okazały się zespoły z SP 1 w Przeworsku wśród dziewcząt i UKS-u 6 Jasło wśród chłopców.

Obie drużyny wezmą udział w Wielkim Finale, który odbędzie się we wrześniu w Zamościu, a którego stawką będzie wyjazd do Pragi i możliwość oglądania na żywo meczu eliminacji do mistrzostw świata pomiędzy Czechami a Polską.