Urszula Sadkowska startuje w Pucharze Świata

DŻUDO. Zawodniczka opolskiej Gwardii Urszula Sadkowska (kategoria +78 kg) wystartuje w weekend w Pucharze Świata w Madrycie. Niestety, do Hiszpanii leci lekko przeziębiona
Końcówka maja i początek czerwca jest bardzo pracowity dla naszej dżudoczki. Przed dwoma tygodniami wystartowała w zawodach Wielkiego Szlema w Moskwie, gdzie zajęła trzecią pozycję. Mimo to, jak sama mówi, jest umiarkowanie zadowolona. - Oczywiście podium na zawodach takiej rangi bardzo cieszy, ale moja półfinałowa rywalka była do pokonania, więc miałam szansę na medal innej barwy - komentuje.

Po turnieju pozostała w Rosji, gdzie uczestniczyła w czterodniowym campie treningowym, niestety, nie wyszło jej to na zdrowie. - Wróciłam stamtąd lekko przeziębiona, biorę leki i czuję się już trochę lepiej, więc mam nadzieję, że nie przeszkodzi mi to w dobrym starcie - dodaje.

W związku z chorobą w ubiegły weekend miała krótki odpoczynek, od poniedziałku powróciła jednak do zajęć, aby dobrze przygotować się do kolejnego występu. Czteroosobowa kadra kobiet do Hiszpanii wylatuje dziś, Sadkowska na macie pojawi się w niedzielę.

Tegoroczny sezon jest dla naszej dżudoczki najlepszym w dotychczasowej karierze, a praktycznie w każdym międzynarodowym starcie staje na podium. Największym sukcesem był srebrny medal w mistrzostwach Europy w Tbilisi, poza tym była także trzecia w Wielkim Szlemie w Moskwie i w PŚ w Pradze oraz piąta w Wielkim Szlemie w Paryżu.

Przed nią jeszcze m.in. najważniejsze zawody sezonu - mistrzostwa świata w Rotterdamie, które odbędą się w sierpniu. - Praktycznie każdy dzień przygotowań mam już zaplanowany. Po powrocie z Madrytu czekają mnie badania w Warszawie i wyjazd do Jastrzębia na treningi, później obóz w Giżycku, wylot do Rio de Janeiro, gdzie wystąpię w kolejnym Wielkim Szlemie i w jeszcze jednych zawodach, oraz następny obóz w Cetniewie - wylicza.

W najbliższy weekend w zawodach Pucharu Świata w Tallinie wystąpi także nasza męska reprezentacja, niestety, do Estonii nie pojechał najlepszy opolski dżudoka Tomasz Kowalski z AZS-u, który przechodzi rehabilitację po operacji kontuzjowanego barku.