Radomianie na podium pucharowych zmagań

ZAPASY. Seniorzy radomskiego Olimpijczyka zajęli drużynowo drugą lokatę podczas zawodów Pucharu Polski, które rozegrano w stolicy.
Podopieczni trenera Zdzisława Kolanka pięciokrotnie stawali w Warszawie na podium. Pochwały należą się zwłaszcza Łukaszowi Fafińskiemu, który jako jedyny stanął na najwyższym jego stopniu. Reprezentant Olimpijczyka w "wewnętrznym" finale pokonał klubowego kolegę Piotra Przepiórkę. - Pojedynek był niezwykle wyrównany. Cieszy, że Fafiński wreszcie się przełamał i wygrał w swojej kategorii - stwierdził trener Kolanek. Oprócz dwóch medalowych pozycji Fafińskiego i Przepiórki zapaśnicy Olimpijczyka jeszcze trzykrotnie cieszyli się z czołowych lokat. W finale najcięższej kategorii wagowej - 120 kilogramów - rywalizował Rajmund Łoboda, ale uległ 0:2 (0:1 i 1:2) Damianowi Fedorowiczowi z Agrosu Żary. - Rajmund występował z kontuzją kostki, której nabawił się przed zawodami. Uraz niestety dał znać o sobie w najważniejszej walce - dodał radomski szkoleniowiec.

Z kolei do finału nie udało się wejść Damianowi Zubie (w kategorii 66 kg) i Michałowi Flisowi (84 kg). Obaj wywalczyli trzecie lokaty. Punktowane miejsca dla radomian zdobyli jeszcze: Karol Kośla (piąty w kat. 60 kg) i Seweryn Wosztyl (11. w kat. 84 kg). Ostatecznie Olimpijczyk z dorobkiem 133 oczek zajął drugą lokatę w klasyfikacji drużynowej, tracąc do zwycięzców - AKS-u Piotrków Trybunalski - 36 punktów. - Jestem zadowolony z tego startu. W niektórych przypadkach moim zawodnikom zabrakło szczęścia do uzyskania lepszych pozycji. Wszyscy jednak dali z siebie wszystko - podsumował trener Kolanek.