SPORT W SKRÓCIE

W grach podwójnych

TENIS STOŁOWY

Radomscy pingpongiści potwierdzili sportową klasę. Na mistrzostwach Polski weteranów w Nowej Rudzie zdobyli dwa medale, w tym jeden z najcenniejszego kruszcu. Złoty medal w grze mieszanej zdobył wspólnie z Jolantą Szadko z Krakowa radomianin Marian Woźniak. Krakowsko-radomski duet wywalczył tytuł w kategorii wiekowej 50-59. Z kolei brązowy krążek w grze podwójnej przypadł Katarzynie Bielak. Zawodniczka z Radomia najniższy stopień podium wywalczyła w parze z Jadwigą Hojką. Z kolei indywidualnie najlepiej zaprezentował się Jan Molęda, który uplasował się na piątym miejscu w przedziale wiekowym 50-59.

Triumf na finiszu

SPORT SZKOLNY

Na zakończenie Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które rozegrano w Siedlcach, trzy drużyny reprezentujące radomskie szkoły gimnazjalne wywalczyły medalowe miejsca. Złote krążki zdobyli siatkarze PG nr 22, natomiast w rywalizacji piłkarskiej bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy PG nr 4. Z kolei brązowy medal padł łupem koszykarzy PG nr 3.

Mistrzowie Mazowsza

SIATKÓWKA PLAŻOWA

Duet RCS u Czarnych Radom Bartłomiej Koryciński i Radosław Kiernoz wygrali mistrzostwa województwa mazowieckiego w kategorii juniorów. Radomianie awansowali tym samym do strefowych eliminacji mistrzostw Polski, które odbędą się pod koniec czerwca. Pozostałe radomskie zespoły: Krzysztof Michalski/Paweł Filipowicz oraz Marcin Obremski/Mariusz Lechnio nie zdołały wywalczyć awansu, plasując się w Warszawie poza czołową czwórką.