Kaka w Realu Madryt!

Kaka, najlepszy piłkarz świata z 2007 r. przechodzi z Milanu do Realu Madryt za 68 mln euro. To pierwszy transfer nowego prezesa klubu z Madrytu Florentino Pereza
Zobacz jak Kaka ogłasza swój transfer na Zczuba.tv  »

W poniedziałek Kaka przeszedł testy medyczne u lekarzy Realu Madryt. Towarzyszyło mu trzech działaczy Realu i klubowy lekarz. O 2 w nocy polskiego czasu piłkarz ogłosił, że odchodzi.

Kilka dni temu właściciel Milanu Silvio Berlusconi przyznał, że trudno będzie zatrzymać 27-letniego Brazylijczyka, bo Real oferuje mu bardzo duże pieniądze. Kaka ma zarabiać netto 9,5 mln euro rocznie.

Bój o Kakę zaczął się w styczniu. Manchester City dawał wtedy Milanowi 130 mln euro. 26-letni Brazylijczyk miał zarabiać 19 mln euro rocznie. - Dla Kaki pieniądze to nie wszystko, on zna wartości wyższe. Dał nam lekcję życia - mówił Berlusconi, gdy Kaka zdecydował się zostać

Transfer najlepszego piłkarza świata z 2007 r. jest pierwszym Pereza. Hiszpan marzy jeszcze o sprowadzeniu Davida Silvy i Davida Villi z Valencii, Xabiego Alonso z Liverpoolu i Francka

Ribery'ego z Bayernu.-Teraz zaczynam pracę nad transferem Cristiano Ronaldo z Manchesteru United - powiedział w poniedziałek prezes Realu.

Rafał Stec o transferze Kaki do Realu

Real dobierał się do Kaki od kilku sezonów, ponoć oferował nawet więcej pieniędzy, zawsze bez skutku. Brakowało menedżera o sprawności Pereza? A może i on nie dałby rady transakcji sfinalizować, gdyby kryzys włoskiego calcio jeszcze się nie pogłębił?

Pobłogosławi madryckie barwy Kaka, łatwiej będzie o inne megagwiazdy. Na początku stulecia Perez brał jedną rocznie, teraz planuje wziąć hurtem cały zastęp. Przed chwilą znów bąknął o Cristiano Ronaldo. To będzie naprawdę spektakularne transferowe lato. Może nawet najbardziej spektakularne w historii.

O transferze - czytaj na blogu Steca »


Stec: Real znów galaktyczny? Galaktyczna to jest Barcelona


Real kupił Negredo - czytaj tutaj »