Sport.pl

Mecz z Irlandią na Stadionie Śląskim!

Mecz Polska - Irlandia Północna w eliminacjach mistrzostw świata odbędzie się 5 września w Chorzowie. Decyzja w tej sprawie zapadła w poniedziałek w... RPA.
W lutym PZPN zadecydował, że spotkanie Polaków z Irlandczykami odbędzie się w Szczecinie. Koniecznym warunkiem była jednak modernizacja obiektu Pogoni. W poniedziałek okazało się, że do przetargu na wykonanie budynku dla dziennikarzy i VIP-ów na szczecińskim stadionie nie zgłosiła się żadna firma. Na rozpisanie drugiego przetargu jest już za późno, więc trzeba było znaleźć inny obiekt.

Rozpatrywano cztery kandydatury: Chorzowa, Kielc, Lubina i Bydgoszczy. Faworytem był oczywiście Stadion Śląski. - Trener Leo Beenhakker zawsze podkreślał, że on i jego kadra najlepiej czują się w Chorzowie. Tam jest najlepsza atmosfera - mówiła niedawno Marta Alf, rzeczniczka polskiej reprezentacji.

Kierownictwo PZPN-u, tworzące komisję ds. nagłych, podjęło błyskawiczną decyzję i powierzyło organizację spotkania Śląskiemu. - Dostaliśmy polecenie, aby jak najszybciej poinformować o zmianie FIFA i wszystkie zainteresowane strony - mówi Krzysztof Rola-Wawrzecki z PZPN-u.

Co ciekawe, po raz pierwszy jednak o organizacji meczu w Chorzowie zadecydowano w... Republice Południowej Afryki. Kierownictwo związku wraz z kadrą Beenhakkera przebywa bowiem obecnie w tym kraju. - Jesteśmy bardzo zadowoleni. Każdy mecz polskiej reprezentacji to dla nas olbrzymie wyzwanie. Mam nadzieję, że znów mu sprostamy i na stadionie pojawi się komplet publiczności, która pomoże naszym piłkarzom w odniesieniu zwycięstwa - raduje się Marek Szczerbowski, dyrektor stadionu.

Co decyzja PZPN-u oznacza dla Śląskiego, który został pominięty przy wyborze polskich miast-gospodarzy meczów Euro 2012? Opóźnione zostanie rozpoczęcie modernizacji stadionu. Obiekt zamieni się w wielki plac budowy prawdopodobnie dopiero w połowie października. Przypomnijmy bowiem, że Chorzów ubiega się o organizację jeszcze jednego jesiennego meczu Polaków (14 października ze Słowacją). Tym samym zmianie może ulec termin zakończenia przebudowy Śląskiego z kwietnia na czerwiec 2011 roku.