Kuzaj najszybszy w Gdańsku

W rajdzie Lotos Baltic Cup, który był drugą eliminacją mistrzostw Polski, bezkonkurencyjny okazał się Leszek Kuzaj. O 24 s wyprzedził on obrońcę mistrzowskiego tytułu Bryana Bouffiera z Francji.

Polak, jadący peugeotem 207 S2000, liderem wyścigu był już od drugiego odcinka specjalnego. Na trzeciej pozycji rajd ukończył Zbigniew Staniszewski (mitsubishi lancer EVO IX) ze stratą ponad dwóch minut. Dopiero jako czwarty linię mety minął lider klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy Michał Sołowow (jadący takim samym samochodem jak Kuzaj), który do zwycięzcy stracił 2,5 min. Kuzaj z 12 rozegranych odcinków specjalnych (jeden z zaplanowanych został odwołany) wygrał aż siedem, co w znacznej mierze pozwoliło mu cieszyć się z końcowego zwycięstwa. Liderem mistrzostw Polski został Bouffier z dorobkiem 50 pkt, drugi jest Kuzaj - 45 pkt, trzeci Tomasz Kuchar - 39 pkt.